اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
رئیس سازمان شیلات ایران در گفتگو با ایران آنلاین:

ایران در صادرات خاویار بلوگا در دنیا اول است

ایران در صادرات خاویار بلوگا در دنیا اول است
سارا محقق خبرنگار

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: در حال حاضر ایران رتبه نخست صادرات خاویار بلوگا به عنوان ارزشمندترین خاویار را دارد.

ایران آنلاین/ نبی الله خون میرزایی در گفت و گو با « ایران آنلاین» گفت:

هم اکنون کشورمان در مقام چهارم تولید گوشت ماهیان خاویاری پرورشی طبق گزارش سال 2019، FAO قرار دارد.
رئیس سازمان شیلات ایران درباره اینکه چرا تولید خاویار پرورشی زیاد شده است، گفت: ماهیان خاویاری به دلیل تکثیر طبیعی مبتنی بر رود کوچ بودن در کنار سن بالای بلوغ و وزن بالا در هنگام بلوغ، در دهه های اخیر و همزمان با تغییرات عمده مسیر رودخانه های منتهی به دریای خزر مانند پل های احداثی ، برداشت شن و ماسه، احداث سد وهمچنین افزایش بار آلودگی های مختلف شهری ، صنعتی و کشاورزی در رودخانه ها و صید راحت آنها در رودخانه از یک سو امکان تکثیر طبیعی خود را تا حد بسیار زیادی از دست داده اند .
خون میرزایی ادامه داد: از سوی دیگر با فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی و حضور انبوه صیادان غیر مجاز در دریا و صید بی رویه و بی ضابطه این ماهیان ، ذخایر ماهیان خاویاری در دریای خزر با بحران و خطر انقراض مواجه شد .
وی با بیان اینکه از سال های دور صید مولدین و تکثیر مصنوعی و رها سازی بچه ماهیان به عنوان یکی از شیوه های اصلی حفاظت از ذخایر ژنتیکی این ماهیان ارزشمند در دستور کار شیلات قرار گرفت، افزود:طی سال های اخیر علاوه بر رها سازی بچه ماهی، توسعه پرورش ماهیان خاویاری با هدف حفظ ذخایر این ماهیان و حفظ جایگاه برند خاویار ایران در دستور کار شیلات قرار گرفته است .
خون میرزایی با اشاره به اینکه بیش از ۴۰ کشور در حال حاضر به پرورش ماهیان خاویاری مشغولند، تصریح کرد: در عین حال چین با سرمایه گذاری یک شرکت به نام کینگ کالوگا که ۶۰ درصد خاویار پرورشی جهان را در مخزن پشت سد تولید می کند در صدر فهرست تولیدکنندگان خاویار قرار گرفته است. ضمن اینکه خاویار چین عمدتا از هیبرید ماهی کالوگا و تاس ماهی ژاپنی است .
وی خاطر نشان کرد: اما زیرساخت های ایجاد شده در کشورمان این نوید را می دهد که در سال های آتی سهم خاویار ایرانی مجددا از لحاظ کمی نیز به رتبه های اول و دوم جهانی بر گردد.
رئیس سازمان شیلات گفت: صید تجاری ماهیان خاویاری دریای خزر که به عنوان مهمترین و اصلی ترین منبع این ماهیان در دنیا میباشد، در 10 سال اخیر توسط پنج‌کشور حاشیه خزر در قالب "کنوانسیون منابع زنده آبزی دریای خزر" ممنوع اعلام شده است .

خون میرزایی گفت: برای جبران کمبود خاویار در بازارها های جهانی ، تعدادی از کشور ها حتی آنهایی که از داشتن ذخایر طبیعی گونه های با ارزش خزر محروم‌ هستند با وارد کردن بچه ماهی اقدام به تولید آن در محیط های مصنوعی کرده اند. البته کشور ما هم از این قافله عقب نمانده و طی دو دهه اخیر توسعه پرورش ماهیان خاویاری را در دستور کار خود قرار داده است.
وی ادامه داد: برای حفظ این‌ گونه ها، علاوه بر بازسازی ذخایر که در مراکز حاشیه جنوبی خزر در استان های گیلان، مازندران و گلستان با مساحت چند صد هکتار در حال انجام بوده و این مراکز علاوه بر تولید بچه ماهی به امر مولد سازی نیز اشتغال دارند.
رئیس سازمان شیلات با بیان اینکه در سال 1399 میزان تولید گوشت ماهیان خاویاری 3500 تن و خاویار پرورشی بیش از 12 تن بوده است، افزود: تولید ماهیان خاویاری در بیش از 175 مزرعه بخش خصوصی در ۲۲ استان کشور در حال انجام است ضمن اینکه برنامه توسعه پرورش ماهیان خاویاری در کشورمان در افق 1404 تولید 10 هزار تن گوشت و 100تن خاویار است.
 

کپی