اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰

هشدار نمایندگان دموکرات آمریکا درباره شهرک سازی اسرائیل

هشدار نمایندگان دموکرات آمریکا درباره شهرک سازی اسرائیل
راضیه خوئینی

26 قانونگذار آمریکایی به رهبری مارک پوکان درخصوص طرح های شهرک سازی رژیم صهیونیستی هشدار دادند و این طرح های اسرائیل را نقض آشکار قوانین بین المللی و در تضاد با چشم انداز راهکار مبتنی بر وجود دو دولتی با یک کشور پایدار فلسطینی دانستند.

به گزارش ایران آنلاین، 26 نماینده قانونگذار آمریکایی به رهبری مارک پوکان، نماینده کنگره که به تازگی از اسرائیل و بخش های اشغالی کرانه باختری بازدید داشته است، درخصوص طرح های شهرک سازی رژیم صهیونیستی موسوم به «معاله آدومیم»، هشدار دادند و این طرح های اسرائیل را نقض آشکار قوانین بین المللی و در تضاد با چشم انداز راهکار مبتنی بر وجود دو دولتی با یک کشور پایدار فلسطینی دانستند.
بیش از بیست نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه با ارسال نامه ای به آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، از واشنگتن درخواست کردند تا به رژیم صهیونیستی به منظور جلوگیری از شهرک سازی در منطقه موسوم به «ای1» مابین قدس و کرانه باختری فشار بیاورد.

 

26 قانونگذار آمریکایی به رهبری مارک پوکان درخصوص طرح های شهرک سازی رژیم صهیونیستی موسوم به «معاله آدومیم»، هشدار دادند و این طرح های اسرائیل را نقض آشکار قوانین بین المللی و در تضاد با چشم انداز راهکار مبتنی بر وجود دو دولتی با یک کشور پایدار فلسطینی دانستند.

در این نامه آمده است: «تلاش های اخیر رژیم صهیونیستی درخصوص پیشبرد تصویب مجوز برای ساخت 3400 واحد مسکونی در منطقه بسیار حساس موسوم  به «ای1» چالش آفرینی نابخشودنی، برای راه حل صلح پایدار میان اسرائیل و فلسطینی ها است.
نمایندگان در ادامه این نامه نوشته اند : «به منظور حصول اطمینان از چشم انداز صلح، از وزارت امور خارجه درخواست می کنیم که از طریق اعمال فشارهای دیپلماتیک مانع شهرک سازی ها در منطقه E1 شود.»
مارک پوکان، نماینده کنگره با انتشار متن نامه روی شبکه اجتماعی توئیتر نوشته است: من به رهبری از 25 نفر دیگر از همکارانم این نامه را به بلینکن ارسال کردیم.

---

این در حالی است که دولت های آمریکا پیش از دونالد ترامپ معتقد بودند که شهرک سازی های اسرائیل در منطقه اشغالی کرانه باختری ناقض قوانین بین المللی است، در همین زمینه قانونگذاران خاطرنشان کردند که در دوره ریاست جمهوری ترامپ شهرک سازی های اسرائیل 28درصد افزایش داشته است.
منطقه E1 ، منطقه شرقی بیت المقدس برای مدت هاست که به عنوان خط قرمز دولت های قبلی ایالات متحده و نقطه بدون بازگشت برای راه حل احتمالی صلح در نظر گرفته شده است./ 

بیشتر بخوانید: 

کودک همسری در آمریکا

کپی