اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

سرقت 11 تن برنج از شالیکوبی های گلستان توسط سارقان شب رو

سرقت 11 تن برنج از شالیکوبی های گلستان توسط سارقان شب رو
ناهید پروری خبرنگار

دزدانی که از کارخانه های شالیکوبی 11 تن برنج محلی را به سرقت برده بودند بعد از ردیابی های پلیس استان گلستان به دام افتادند.

 سرهنگ کارآگاه مجتبی مروتی رئیس پلیس آگاهی استان گلستان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایران آنلاین گفت: چند وقت پیش صاحب یک شالیکوبی شکایتی مبنی برسرقت 3 تن برنج از انبارش در حوالی شهر گرگان مطرح کرد و گفت که صبح وقتی به کارخانه شالیکوبی خود رفتم ناگهان با نگهبان دست و پا بسته در حالی که آثار ضرب و جرح بر روی صورتش نمایان بود روبرو شدم . زمانیکه ماجرا را از وی جویا شدم گفت نیمه های شب بود که 6 نفر سارق با 2 دستگاه خودروی نیسان ابی وارد حیاط شالیکوبی شدند وقتی در مقابل آنان مقاومت کردم دست و پایم را بستند و مرا به باد کتک گرفتند و کیسه های برنج دستچین شده را بار زدند و باخود برند.

---

سرهنگ مروتی افزود: بدنبال اظهارات مرد مالباخته شکایت مشابه دیگری در شهرهای بندرگز، کردکوی و آق قلا مطرح شد. با توجه به اینکه تمامی سرقت های سریالی در نیمه های شب اتفاق افتاده بود تیم ویژه ای از کارآگاهان مجرب اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان ماموریت یافتند تا تحقیقاتی را برای شناسایی و دستگیری دزدان شب رو آغاز کنند.
مروتی خاطر نشان کرد: ماموران در جریان بررسی های میدانی پی بردند که سارقان روزانه با پرسه زنی در حوالی شهرها کارخانه های شالیکوبی را شناسایی کرده و نیمه های شب به آنجا رفته و علاوه بر سرقت برنج، ازانبارها، یخچال و موتور کولر نیز به سرقت برده اند. 
سرهنگ کارآگاه مروتی گفت: همچنین در ادامه تحقیقات مشخص شد که این سارقان سابقه دار ساکن اطراف تهران هستند و در کارنامه سیاه خود جرایم متعددی به ثبت رسانده اند.
وی افزود: با توجه به سرنخ های بدست آمده فنی پلیسی این 6 نفرسارق شب رو در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.  

رئیس پلیس آگاهی گلستان در پایان گفت: این سارقان پس از دستگیری به سرقت 11 تن برنج از شالیکوبی های از شهرهای گرگان، آق قلا، بندرگز و کردکوی اعتراف کرده و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.  

کپی