اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

سانحه اتوبوس مسافربری در بلغارستان ۴۶ کشته بر جای گذاشت

سانحه اتوبوس مسافربری در بلغارستان ۴۶ کشته بر جای گذاشت

در پی واژگونی و سپس آتش گرفتن یک اتوبوس مسافربری در بلغارستان ۴۶ نفر کشته شدند. بسیاری از آنها کودک بودند. این اتوبوس از ترکیه به بلغارستان در حرکت بوده و اکثر مسافران آن شهروندان مقدونیه شمالی بودند.

ساعت دو نیمه شب دوشنبه ۲۲ نوامبر به وقت محلی، اتوبوسی حامل ۵۲ سرنشین در ۴۰ کیلومتری جنوب صوفیا، پایتخت بلغارستان به گاردریل اتوبان برخورد کرد و واژگون شد. این اتوبوس دچار حریق شده و ۴۶ مسافر آن جان باختند.

این حادثه در اتوبان استروما و در محلی رخ داد که یک منطقه تپه‌ای است و به وقوع تصادف معروف است. به گزارش پلیس بلغارستان، این اتوبوس در اسکوپیه پایتخت مقدونیه ثبت شده و از ترکیه به سمت بلغارستان در حرکت بوده تا از آنجا به اسکوپیه برود.

تنها یکی از مسافران شهروند بلغارستان و بقیه شهروندان مقدونیه شمالی بوده‌اند. مشخص نیست که ابتدا اتوبوس دچار آتش‌سوزی شده و بعد تصادف رخ داده یا آتش‌سوزی در اثر برخورد اتوبوس با گاردریل و واژگونی آن رخ داده است. دادستانی بلغارستان در حال تحقیق بر روی این پرونده است.

رییس موقت دولت بلغارستان تاسف عمیقش را از این حادثه اعلام کرد و آن را "یک تراژدی بزرگ" خواند. او به خانواده قربانیان تسلیت گفت.

سرپرست وزارت کشور بلغارستان نیز گفته: «چنین فاجعه‌ای را تا به حال ندیده بودم، اجساد سوخته‌ روی هم تلنبار شده‌ بودند. تحمل آن بسیار سخت است.»

هویت بسیاری از کشته شدگان هنوز مشخص نشده‌ است.

/دویچه وله

کپی