اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

بازداشت سارقان داخل خودرو با 100 فقره سرقت

بازداشت سارقان داخل خودرو با 100 فقره سرقت

2 سارق حرفه ای که اقدام به 100 فقره سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو در پایتخت کرده بودند دستگیر شدند.

به گزارش ایران آنلاین، سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: مدتی پیش پرونده ای مبنی بر سرقت لوازم داخل خودرو به این پایگاه ارجاع و موضوع در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. ماموران در جریان تحقیقات با بررسی فیلم دوربین های مداربسته محل وقوع سرقت، پی بردند سارقان با یک پراید به محل سرقت مراجعه و پس از حصول اطمینان از وجود اموال گرانقیمت در خودروها و نیز بررسی موقعیت دوربین مداربسته، محل را ترک کرده، و با تغییر زاویه دید دوربین های مداربسته و پوشاندن پلاک اقدام به تخریب قفل خودروی شاکیان می کردند  و اموال آنها شامل سیستم صوتی، مدارک و وجه نقد را سرقت می کردند. 
وی ادامه داد: در بررسی های انجام شده تصاویر سارقان به دست آمد که هویت یکی از آنان که سابقه دار نیز بوده است، به نام «امید» مشخص شد، سارق دوم  نیز به هویت «شاهین» در تحقیقات تکمیلی شناسایی شد.
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی یادآورشد: با تلاش کارآگاهان مخفیگاه و محل تردد متهمان در خیابان پیروزی شناسایی شد و پس از هماهنگی های قضائی کارآگاهان در یک عملیات غافلگیرانه    «امید» و «شاهین» را  در مخفیگاهشان دستگیر کردند. 
دستخال افزود: هر دو متهم به جرم خود اعتراف و اعلام کردند، با تخریب قفل و یا شیشه خودروهای پارک شده شهروندان اقدام به سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو می کردیم و حدود 100 فقره سرقت به این شیوه و شگرد انجام داده اند؛ ارزش تقریبی سرقت ها 10 میلیارد ریال برآورد شده است. 
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت گفت: با اعترافات «امید» و «شاهین»، پرونده ای در این زمینه تشکیل و شناسایی مالباختگان در دستور کار قرار گرفت. 

کپی