اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰

جزئیات اختتامیه جشنواره تئاتر عروسکی در شب یلدا

جزئیات اختتامیه جشنواره تئاتر عروسکی در شب یلدا

دومین دوره جشنواره بین المللی تئاترعروسکی مجازی از 20 تا 25 آذر در پلتفرم های مجازی برگزار می شود.

بهرام بهبهانی دبیر و بنیانگذار جشنواره تئاتر عروسکی در تشریح جزئیات این رویداد هنری به ایران آنلاین گفت: جشنواره امسال تنها در سطح دانشجویی و داخلی برگزار نمی شود و گستره ای فراگیر و جهانی دارد. فراخوان جشنواره از 20 تیر منتشر شد و 90 اثر از ایران و 17 اثر از 11 کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است .
این کارگردان و مدرس تئاتر حضور رییس یونیمای جهانی در جمع داوران این جشنواره را از افتخارات جشنواره تئاتر عروسکی مجازی بیان کرد و گفت: داوران خارجی این جشنواره از کشور های گرجستان، آمریکا و بلژیک هستند و بهروز غریب پور نیز از ایران در این جشنواره داوری می کنند.
دبیر جشنواره تئاترعروسکی مجازی با اشاره به تفاوت این رویداد هنری با جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک افزود:«در این جشنواره مجازی، هنرمندان برای اجرا و تدوین تنها 15 دقیقه فرصت دارند در صورتی که در جشنواره تهران مبارک، شرکت کنندگان زمان بیشتری در اختیار دارند.»
بهبهانی ویژگی های دیگر جشنواره تئاتر  را استفاده از عروسک های قهرمانان، پهلوانان و اساطیر ایرانی و خارجی دانست، این جشنواره در سه بخش کودک و نوجوان، بزرگسال و بخش طراحی و ساخت عروسک برگزار می شود.
وی فضای مجازی را یک مدیوم تازه و جذاب برای تئاتر عروسکی در دوران کرونا دانست چراکه می توان در این فضا به شیوه ای تازه اجرای نمایش ها را با طیف گسترده تری از مخاطبان به اشتراک گذاشت.»
گفتنی است که اختتامیه جشنواره تئاترعروسکی مجازی شب یلدا و با همکاری صنف تئاتر عروسکی برگزار می شود.

کپی