اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰
در گفتگو با ایران آنلاین مطرح شد؛

انتقاد داریوش فرضیایی از بی انصافی علیه کلبه عموپورنگ

انتقاد داریوش فرضیایی از بی انصافی علیه کلبه عموپورنگ
سعیده احسانی راد

داریوش فرضیایی گفت: تمام عوامل کلبه عموپورنگ 8 ماه کار مداوم انجام دادند که بازخوردهایش بسیار خوب بود، انتظار دارم برخی که نکاتی را مطرح می‌کنند جانب انصاف را رعایت کنند.

داریوش فرضیایی که با عنوان عموپورنگ در حوزه کودک شناخته می شود،در گفتگو با ایران آنلاین به برخی انتقالدات غیرمنصفانه علیه برنامه کلبه عموپورنگ واکنش نشان داد و گفت: کلبه عموپوررنگ یک برنامه کودکانه است که در فضایی شاد مفاهیم آموزشی را به درستی منتقل می کند، اصلا رقص در آن وجود ندارد، از نظر ساختار با بچه محل، محله گل و بلبل و کتابخانه عمو پوررنگ تفاوت های بسیار دارد و آیتم های متنوعی را به نمایش می گذارد.
فرضیایی افزود: کلبه عمو پوررنگ یک برنامه تلویزیونی است که تمام بازیگران آن از اساتید بازیگری و دانشگاه هستند و برنامه از چند مرحله عبور می کند تا اجازه پخش بگیرد.
این مجری کودک به انتقادی که درباره نقش مورچه ها  شده بود اشاره کرد و اظهار داشت: مورچه های برنامه ما متحرک، ورزشکار و در حال تمیز کردن محیط زیست هستند؛ مورچه ها در اینجا به طور فانتزی، زندگی اجتماعی، احترام به محیط زیست، رازداری و همسایه داری را به بچه ها آموزش می دهند.
وی تاکید کرد: در این برنامه همه شخصیت ها خصیصه خاص خودشان را دارند، در قالب آن خصیصه یک رفتار را آموزش می دهند مثلا بز دانا در کلبه عمو پوررنگ کمتر خطا دارد همیشه تلاش می کند حیوانات دیگر را به راه درست هدایت کنند، اشتباهات شان را به آنها گوشزد کند، شخصیت ها اصلا در کلبه عمو پوررنگ رفتارزشت و بد آموزی ندارند.

این برنامه ساز تلویزیون ادامه داد: از بی مهری ها گلایه ای ندارم؛ برنامه ام در تلویبیون 30 میلیون بازدیدکننده داشته است. 
وی اضافه کرد: این برنامه در فضای تلویزیون ساخته شده برای اولین بار گریم سینمایی در آن استفاده شده، مستقیم گویی ندارد و گفت و گویی که بین حیوانات هست آموزش در قالب طنز و کمدی است.

ادعا نمی کنم 100 درصد برنامه خوب است ولی 90 درصد محتوای آن مفاهیم آموزشی درست دارد؛ ضمن اینکه در دوران کرونا با همه خطرات همه پای کار بودند و با شرایط مالی سخت هنوز دستمزد کامل نگرفتند بلکه به عشق بچه ها سر کار رفتند.
فرضیایی گفت: تمام عوامل کلبه عموپورنگ 8 ماه کار مداوم انجام دادند که بازخوردهایش بسیار خوب بود، انتظار دارم برخی که نکاتی را مطرح می کنند جانب انصاف را رعایت کنند؛ من با داشتن مادر پیر با 60 نفر در دوران کرونا ارتباط داشتم، سه بار به شدت سرما خوردم و بسیاری از عوامل هم کرونا گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: در دوران کرونا واقعا برای بچه ها برنامه خاصی وجود نداشت ، من همیشه نگران هستم بچه ها در معرض کارتون هایی هستند که خشونت را به نمایش می گذارند. باید در تلویزیون برنامه خوب ببینند. در این 20 سال همیشه برایم بسترهای پول ساز فراهم بوده اما فقط بخاطر بچه ها ماندم.

 

 

 

 

کپی