اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰

مدارس کره جنوبی حضوری شد

مدارس کره جنوبی حضوری شد

برای اولین بار از زمان شروع نبرد با کرونا در کره جنوبی از اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی، همه مدارس این کشور روز دوشنبه کلاس‌های حضوری کامل را از سر گرفتند.

در کشور کره جنوبی به عنوان اولین کشور بعد از چین که با شیوع گسترده ویروس کرونا رو به رو شد، مدارس این کشور شاهد مراحل مختلفی از تعطیلی، آموزش از راه دور و ترتیبات ترکیبی در این زمینه‌ها بود.

آزمایش (تست) گسترده کرونا، ردگیری دقیق تماس‌ها و اپلیکیشن‌های ردگیری به کره جنوبی اجازه داده است که گسترش ویروس را بدون تعطیلی‌های گسترده مانند سایر کشورها محدود نماید. اما با این حال تلاش‌های گذشته برای گشایش کامل مدارس به علت موج‌های جدید بیماری موفق نبوده است.

بازگشایی کامل مدارس در کره جنوبی بخشی از طرح این کشور برای "زندگی با کووید-۱۹" است که ماه گذشته بعد از تحقق هدف مورد نظر درباره واکسیناسیون در دستور کار قرار گرفت. در مجموع ۷۸.۸ درصد از مردم این کشور واکسینه شده اند، هر چند این رقم در مورد افراد بین ۱۲ تا ۱۷ سال به ۱۲.۸ درصد کاهش می‌یابد.

هر چند کره جنوبی با افزایش میزان واکسیناسیون تدابیر فاصله‌گذاری اجتماعی را کاهش داده، اما این کشور همچنان درگیر شمار بالای ابتلای روزانه است که شمار موارد بیماری شدید هم بی‌سابقه است.

این کشور تا روز یکشنبه ۲ هزار و ۸۲۷ مورد جدید کووید-۱۹ گزارش داد در حالی که هفته‌ گذشته نیز نرخ ابتلای روزانه در حدود ۳ هزار نفر بود.

مساله نگران‌کننده برای مقامات بهداشتی این کشور افزایش موارد جدی بیماری نیازمند بستری در بیمارستان می باشد که در حدود بالای ۵۰۰ نفر باقی مانده است.

بنا بر این گزارش، در صورتی که شرایط ایجاب نماید همچنان این امکان وجود دارد که فعالیت مدارس به شکل آموزش از راه دور یا ترتیبات ترکیبی بازگردد. تدابیری مانند استفاده از ماسک و فاصله گذاری همچنان مورد تاکید است.

وزیر آموزش کره جنوبی روز دوشنبه در جریان بازدیدی از یک مدرسه ابتدایی با بیان اینکه نگرانی‌های زیادی باقی است، افزود: در حالی که شمار موارد ابتلا افزایش یافته است از والدین و اعضای خانواده‌ها می‌خواهیم که توجه بیشتری به تدابیر پیشگیری داشته باشند.

/ایرنا

کپی