اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰
نماینده استان چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با «ایران آنلاین»:

با انتقال آب به اصفهان، نیمی از چهارمحال و بختیاری کویری می شود

با انتقال آب به اصفهان، نیمی از چهارمحال و بختیاری کویری می شود
یاسمن صادق شیرازی

در حالی که احداث تونل برای انتقال آب به استان اصفهان با اعتراضات گسترده اهالی استان چهارمحال بختیاری و خوزستان روبرو شده است، نماینده این استان نیز به این اقدام واکنش نشان داد

«قدرت الله حمزه شلمزاری» نماینده اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با « ایران آنلاین» در واکنش به اعتراض اهالی اصفهان برای انتقال آب به مقصد این استان گفت: احداث این تونل غیرقانونی است و اجازه انتقال آب به اصفهان را نمی دهند.

وی افزود: متاسفانه کشور ما کشور کم آب و خشکی است و بارندگی هایی که در چندسال اخیر هم اتفاق افتاده نتوانسته کمکی به حل این موضوع کند. بنابراین، استان ما نیز از این مشکل مستثنا نبوده و با بحران کم آبی جدی روبرو است.

وی از خشک شدن چشمه ها، چاه ها و رودخانه های استان خبر داد و گفت: متاسفانه مردم ما اکنون نه آب شرب کافی دارند و نه آب کشاورزی . همانطور که اطلاع دارید تجمعاتی نیز در روزهای اخیر توسط مردم برای گرفتن حق آبه صورت گرفته که مجلس و دولت پیگیر حل مشکل هستند.

این نماینده مجلس، راه حل مشکل کم آبی استان چهارمحال بختیاری را تقسیم عادلانه آب دانست و گفت:  نیازی به انتقال آب برای حل مشکل کم آبی استان ما نیست اما اجازه انتقال آب از استان خودمان را هم نمی دهیم چون خودمان به شدت دچار مشکل هستیم. 

وی از حفر تونل برای انتقال آب چهارمحال بختیاری به سایر استان ها مانند اصفهان انتقاد کرد و گفت: اگر این تونل حفر شود به طور قطع نیمی از استان چهار محال بختیاری کویری خواهد شد و همین چشمه ها و چاه های اندکی که برایمان مانده هم از دست می رود.

شلمزاری حفر این تونل ها را غیرقانونی دانست و افزود: این کار هیچ توجیه قانونی ندارد. همچنین، در مجلس جلساتی را در این باره با مسئولان محیط زیست داشتیم که آن ها هم مخالفت خود را با حفر تونل اعلام کردند. بنابراین مردم و ما به عنوان نماینده آن ها در مجلس اجازه انجام این کار غیرقانونی را نخواهیم داد.

کپی