اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

آخرین خبرها از ساخت سریال های معروف تلویزیون

آخرین خبرها از ساخت سریال های معروف تلویزیون
سعیده احسانی راد

سریال زیر خاکی 3 سریال نوروزی قطعی 1401 شبکه یک شد .

پیش تولید سریال زیر خاکی سه شروع شده است و فیلمبرداری آن از روزهای آینده شروع می شود.
سکانس پایانی سریال «زیر خاکی ۲» نیز با اسیر شدن جمشیدی و برق نورد توسط نیروهای بعثی عراق همراه بود.
نخستین فصل سریال «زیرخاکی» در سال 99 به عنوان پربیننده ترین مجموعه تلویزیونی رمضانی انتخاب شد و فصل دوم این سریال نیز با پخش در خرداد سال جاری پربیننده ترین اثر زمان پخش خود شد.
این سریال در مورد فریبرز باغ بیشه مردی بلند پرواز بود که به دنبال رسیدن به گنج، درگیر ماجراهای ناخواسته مبارزاتی می شود. زوج هنری پژمان جمشیدی و ژاله صامتی و دیالوگ های آنها یکی از نقات قوت مهم این سریال است که در فصل دوم نیز ادامه داشت.
گروه سیمافیلم که مجموعه تلویزیونی «زیرخاکی» را تولید کرده است،سریال های دیگری را نیز در حال تولید دارد که جزئیات بیشتر از مراحل ساخت این سریال ها به شرح زیر است .

---

فیلمبرداری سریال جشن سربرون به زودی تمام می شود
سریال تاریخی «جشن سربرون» به کارگردانی مجتبی راعی در سیما فیلم در حال تولید است. حسین محجوب، محمود پاک نیت، نادر فلاح، لاله اسکندری، فرخ نعمتی، قاسم زارع، داریوش کاردان، میرطاهر مظلومی، مهدی فقیه، مرحوم کریم اکبری مبارکه، بیوک میرزایی، سهیلا رضوی و ... در «جشن سربرون» ایفای نقش دارند.
در خلاصه داستان آمده است: بهادر کدخدای ایل پوسان با کدخدای طایفه همسایه سرخو رقابتی دیرینه دارد و مدتی است این آتش کینه خاموش می شود تا اینکه سرخو با اعتماد به نفس به خواستگاری دختر کم سن و سال بهادر به نام جهان پسند می رود و ...
سریال سرجوخه روی آنتن است
سرجوخه با روایت دو قصه موازی، به زندگی دو شخصیت غلامرضا و کیان که از دو طبقه اجتماعی مختلف با انگیزه‌ها و کشمکش‌های متفاوت هستند می‌پردازد که هر دو در راه رسیدن به عشق موانع و اتفاقات زیادی سر راه‌شان قرار می‌گیرد که روند رسیدن را کندتر و جذابیت قصه را بیشتر می‌کند.
در این مجموعه تلویزیونی حمیدرضا محمدی، سامان صفاری، قربان نجفی، نیلوفر کوخانی، حبیب دهقان نسب و… به نقش آفرینی پرداخته اند.
سریال جدید «سرجوخه» بر اساس متنی از حسین امیرجهانی برای پخش در ۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای آماده شده است و هم اکنون از شبکه سه در حال پخش است و 20 قسمت آن پخش شده است.

---

گروه سلمان فارسی دوباره به قشم می روند
گروه سریال سلمان فارسی برای فیلمبرداری بخش دیر سنتومازو دوباره به قشم می رود و در حال حاضر 25 درصد از فیلمبرداری این سریال انجام شده است .
این سریال که بزرگ‌ترین اثر نمایشی تاریخ ایران است، ۱۵۰۰ بازیگر دارد و از بروزترین تکنولوژی و جلوه‌های ویژه بهره می‌برد. فصل‌هایی از داستان آن مربوط به تاریخ ایران است.
سریال «سلمان فارسی» یکی از مهمتری پروژه‌های الف فاخر تلویزیون در سال‌های اخیر محسوب می‌شود که داوود میرباقری از سال‌ها قبل و پیش از کارگردانی پروژه عظیم «مختارنامه» مترصد ساخت آن بود اما به دلایلی مدیران وقت سیما با او همراهی نکردند و حالا این پروژه در ابتدای دی ماه ۹۸ کلید خورده است.
میرباقری در سریال «سلمان فارسی» سه دوره از زندگی این شخصیت تاریخی را روایت می‌کند: دوره ایران باستان، بیزانس و صدر اسلام.

---

فیلمبرداری سریال باکری تا یک ماه دیگرتمام می شود
مینی‌سریال ۷ قسمتی سریال شهید باکری با بازی و کارگردانی هادی حجازی‌فر فیلمبرداری اش تا یک ماه دیگر تمام می شود .
این مینی‌سریال به رشادت‌های لشکر 31 عاشورا می‌پردازد و ضمن نمایش فرازهایی از مجاهدت‌های خاموش برخی از دلاوران این لشکر در عملیات‌های خیبر و بدر و نمایش رشادت‌های «حمید باکری»، زندگی و شهادت «مهدی باکری» را محور داستان خود قرار داده است. شهرام خلج گریمور نام‌آشنای تلویزیون و سینما، مدیر چهره‌پردازی این سریال، است، همچنین وحید ابراهیمی فیلمبردار فیلم "خروج" ابراهیم حاتمی‌کیا، فیلمبرداری این مینی‌سریال را عهده‌دار است.

---

فیلمبرداری سریال موسی بهارآینده شروع می شود
چند سالی بود که پرونده ساخت سریال حضرت موسی در هاله‌ای از ابهام قرار داشت. ابهامی که با مرگ فرج الله سلحشور نویسنده وکارگردان این سریال آغاز شد، چراکه پس از مرگ او کارگردانی این پروژه به جمال شورجه سپرده شد که با بیماری او نیز ساخت سریال بار دیگر با وقفه مواجه شد. اما در نهایت عصای موسی(ع) به ابراهیم حاتمی کیا رسید.
سال گذشته خبر‌هایی درباره راه اندازی مجدد پروژه ساخت سریال حضرت موسی به گوش رسید. طبق این خبرها، ابراهیم حاتمی کیا سکان هدایت این مجموعه تلویزیونی را برعهده گرفته است و جمال شورجه به عنوان کارگردان دوم در کنار حاتمی کیا همکاری می‌کند.
قرار است فیلمبرداری سریال حضرت موسی از بهار آینده شروع شود اما ساخت دکور سریال حضرت موسی در حال انجام است.


 

کپی