اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

درخواست همسر خاشقچی از "جاستین بیبر"‌ برای لغو کنسرتش در عربستان

درخواست همسر خاشقچی از "جاستین بیبر"‌ برای لغو کنسرتش در عربستان
آرزوکیهان

نامزد روزنامه نگار معروف جمال خاشقچی از "جاستین بیبر"‌خواننده پرآوازه خواست تا به خاطر جنایت های بن سلمان کنسرتش را در این کشور لغو کند.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از سی ان ان، نامزد جمال خاشقچی "خدیجه چنگیز" درنامه ای سرگشاده که توسط خبرگزاری واشنگتن پست منتشر شده از جاستین بیبر خواست تا کنسرت خود را در عربستان لغو کند.

---

او به "بیبر " نوشته از نام و استعداد خود برای بازگرداندن آبروی رژیمی که تحت فشار منتقدان برای قتل خاشقچی است استفاده نکنید. این یک فرصت منحصر به فرد است تا اجرای خود را در 5 دسامبر لغو کنید.
بنا بر اطلاعات موجود "بیبر" قرار است در مسابقه فرمول یک عربستان جزو هنرمندانی باشد که در مراسم افتتاحیه جایزه بزرگ جده اجرا خواهد داشت.

همسر خاشقچی نوشت:‌ همه میدانیم که هیچ اتفاق مهمی بدون رضایت بن سلمان رخ نمی دهد و قتل خاشقچی نیز به دستور وی بوده است.


گفتنی است در سال 2018 میلادی ماموران پادشاه حکومتی عربستان این روزنامه نگار را در کنسولگری عربستان در استانبول جایی که قصد داشت اسناد عروسی آتی خود را با چنگیز تحویل بگیرد به شکل فجیعی به قتل رساندند. بنا بر یک گزارش اطلاعاتی آمریکا ولیعهد بن سلمان این عملیات را تائید کرده بود اما وزارت خارجه عربستان در بیانیه ای ارزیابی این جنایت را منفی ، نادرست و غیر قابل قبول عنوان کرد.
"مینک یوردن "مدیر دیده بان حقوق بشر در این باره به گاردین گفت:‌هیئت های ورشی مانند فرمول یک نمی توانند این واقعیت را نادیده بگیرند که عربستان از هواداران ورزشی برای پوشش و فراموشی رویدادها استفاده می کنند.
این در حالی است که در سال 2019 میلادی "نیکی میناژ" خواننده معروف از اجرای کنسرت خود در عربستان سعودی به خاطر دفاع از حقوق زنان و آزادی بیان انصراف داد.
چنگیزدر نامه سرگشاده خود به بیبر توصیه کرد که پیام شما باید بلند و واضح باشد که من عدالت و آزادی را به جای پول انتخاب می کنم و برای یک دیکتاتور اجرایی نخواهم داشت.

کپی