اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
1400/9/1 ، 10:15
کد خبر:761484
ایران مدیا

حمله یک خودرو به رژه کریسمسی ویسکانسین آمریکا

در حمله خودروی شاسی بلند به مردم خیابان در ویسکانسین آمریکا 5 تن کشته و40 نفر زخمی شدند که درمیانشان 12 کودک دیده می شود.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از رویترز،‌ حادثه در رژه کریسمسی که در مرکز شهر",واکشا" برگزار شده بود رخ داده و ورود خودرو میان جمعیت مردم را غافلگیر کرده است.

"دن تامپسون "‌از پلیس منطقه در این باره گفت :‌مهاجم متوقف شده و دیگر خطری مردم را تهدید نمی کند. از مردم خواسته ایم تا در محل امن پناه بگیرند. افراد زخمی به بیمارستان های مختلف منتقل شده اند. یک اسقف و یک کشیش در میان مجروحان وجود دارند.
"کیلی ساتارال " از شاهدان ماجرا بیان کرد که 20 دقیقه پس از شروع رژه خودرو به سمت مردم حرکت کرده و با آنها را زیر گرفت .
این حادثه تنها دو روز پس از تبرئه یک متهم به نام "‌کایل ریتنهاوس " متهم تیراندازی شهر واکشا رخ داده است به نظر کارشناسان تبرئه "رایتنهاوس "‌باعث ایجاد اختلاف در خطوط سیاسی و نژادی منطقه شده است از این رو نیروهای امنیتی در حالت آماده باش قرار گرفته اند.
یکی از شاهدان به شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز گفت که خودروی اسپرت یک گروه رقص متشکل از دختربچه‌های نه تا پانزده ساله را زیر گرفت.
شاهد دیگرهم بیان کرد که خودروی مورد اشاره دست‌کم با سرعت ۴۰ مایل (۶۴ کیلومتر) به سمت جمعیت حرکت می‌کرد و مردم را زیر می گرفت.
پلیس تاکنون انگیزه این حمله را فاش نکرده اما خاطر نشان کرده که هویت فرد مذکور شناسایی و  پلیس برای متوقف کردن خودروی قرمز و بازداشت مظنون اقدام به تیراندازی کرده است.

به گفته رئیس پلیس هنوز مشخص نیست که آیا این واقعه به تروریسم مرتبط است یا خیر.

10:12 خبرگزاری دیلی میل اعلام کرد با توجه به آخرین آمار منتشر شده تعداد قربانیان این حادثه به 5 تن و افراد زخمی به 40 تن رسیده است و با توجه به وخیم بودن حال برخی از قربانیان احتمال افزایش تعداد کشته شدگان می رود.

13:48 به گزارش رسانه های آمریکایی مظنون با سرعت در حال فرار از یک حمله چاقو کشی در مکان دیگری بوده و پلیس تاکنون تروریستی بودن حادثه را رد کرده است اما جزئیات و نحوه دستگیری متهم مطرح نشده است.

خبر در حال تکمیل...

---

---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

کپی
آخرین اخبار
پربازدیدها