اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰

اختصاصی/

در دیدار تهیه کنندگان سینما با وزیر ارشاد چه گذشت؟

در دیدار تهیه کنندگان سینما با وزیر ارشاد چه گذشت؟
سعیده احسانی راد

هفته گذشته برخی تهیه‌کنندگان سینما دیداری با مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ساختمان وزارتخانه داشتند که در آن برخی مطالبات سینمایی‌ها بیان شده است.

سید جمال ساداتیان تهیه کننده سینما که از جمله حضار در دیدار تهیه کنندگان سینما با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده در گفتگو با ایران آنلاین گفت: اولین جلسه شورای مرکزی تهیه کنندگان به نمایندگی از 700 تهیه کننده که تمام امور سینمای ایران را به عهده دارند و به عنوان عصاره ای از سینمای ایران به حساب می آیند با  وزیرجدید فرهنگ برگزار شد؛ در این جلسه وزیر نسبت به حرف هایی که از ایشان نقل شده بود واکنش نشان داد و گفت که این سخنان درباره سینما تقطع شده و گزینشی بوده و مواضع خودشان را در ارتباط با سینما مطرح کردند که باعث خوشحالی و دلگرمی تهیه کنندگان شد.

وی افزود: تهیه کنندگان مطالباتی انباشته شده داشتند که تمام آنها از جمله خسارات دوران کرونا در جلسه مطرح شد و وزیر هم نقطه نظرات شان را بیان کردند و اظهار علاقه کردند هر دو ماه یکبار حتما با صنف تهیه کنندگان جلسه داشته باشند و به عنوان وزیر فرهنگ موانع توسعه در سینما را بردارند. 
این تهیه کننده ادامه داد: بحث های زیاد دیگری مطرح شد درباره نوع چیدمان سینما و زیرساخت های ساخت سینما و محدودیت ها ، که وزیر قول داد محدودیت ها از سینما برداشته شود و سینما گران دستشان برای ساخت فیلم ها باز باشد تا بهتر به قصه ها بپردازند.
ساداتیان اضافه کرد: در این جلسه یک سری مسایل صنفی مانند مالیات و تسهیلات هم مطرح شد. تهیه کنندگان با وزیر مطرح کردند که در لایحه بودجه هیچ سرفصلی برای استفاده از بنگاه های اقتصادی نداریم. اگر نیاز هست سینما را توسعه دهیم تا اوقات فراغت مردم را پر کنیم و بسیاری از حرف های تلنبار شده اجتماع را در قالب فیلم ها بیان کنیم باید تولید کنندگان چه در حوزه سالن های نمایش چه در حوزه تولید محتوا از خدمات مالی ارزان قیمت که در دسترس است استفاده کنند.
این تهیه کننده گفت: وزیر قول داد طرح معافیت مالیاتی سینماگران را که مجلس در اوج کرونا لغو کرد را پیگیری کند.

 

کپی