اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

ربایندگان 8 میلیاردی به دام افتادند

ربایندگان 8 میلیاردی به دام افتادند

4 آدم ربا که به دلیل اختلافات مالی مردی را ربوده بودند، شناسایی و دستگیر شدند .

به گزارش ایران آنلاین، سرهنگ "کارآگاه مرتضی نثاری" معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: 15 مهر ماه امسال مردی به اداره یازدهم پلیس آگاهی مراجعه و از ربوده شدنش توسط سرنشینان 2 پراید شکایت کرد، وی به ماموران گفت که از محل کارم در خیابان اشرفی اصفهانی خارج شدم که ناگهان 4 مرد ناشناس سوار بر 2 خودروی پراید نقره ای و سفید با تهدید چماق مرا به زور سوار یکی از خودروها کرده و به سمت اسلامشهر حرکت کردند ، پس از طی مسافتی آنها مرا به اتاقکی متروکه برده و در آنجا حبس کردند، بعد از ساعتی به سراغم آمده و با تهدید مرا مجبور کردند 4 فقره سفته به مبلغ 400 میلیون تومان و یک برگ رسید به مبلغ 412 میلیون تومان و سه برگه چک سفید را امضا کنم و 300 هزار تومان پولی که همراهم بود و گوشی تلفن آیفون و مدارک شناسایی ام رابا توسل به زور گرفتند. سپس ربایندگان در بیابان های اطراف شهرک واوان در محدوده اسلامشهر  من را رها و فرار کردند. 
وی افزود: بدنبال شکایت شاکی تیمی از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پایتخت به محل ربایش اعزام شدند و پس از انجام تحقیقات کامل و بازبینی فیلم دوربین های مدار بسته اطراف محل ربوده شدن مرد جوان، شماره پلاک خودروی آدم ربایان  را به دست آوردند. 
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: در ادامه تحقیقات هویت مالک خودرو شناسایی و با بررسی های صورت گرفته مشخص شد که مالک خودرو به نام «پیام» روز حادثه با شخصی به نام «بهروز» ملاقات داشته است. در جریان بررسی ها مشخص شد «بهروز» حسابدار سابق شرکت پخش غذایی شاکی بوده که با وی اختلاف مالی پیدا کرده، نهایتا با بدست آمدن سرنخ هایی از آدم ربایان و با هماهنگی مرجع قضائی، «پیام» و «بهروز» هر 2 بازداشت شدند.
این مقام انتظامی در پایان گفت: با دستگیری 2 متهم پرونده؛ 2 همدست دیگر او نیز بازداشت شدند، متهمان در تحقیقات تکمیلی به آدم ربایی به دلیل اختلاف مالی اعتراف کردند.

کپی