اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

نگاهی به نمایشگاه «مسیر درخت»

خاطراتی درگذر زمان و حیات

خاطراتی درگذر زمان و حیات
پرستو حسنی نقاش

نمایشگاه انفرادی «مسیر حیات» نمایشگاهی است از نقاشی تنه درخت. که با رنگ روغن کار شده است.

این نمایشگاه که در گالری شکوه به نمایش درآمده بیانگر حیات است.

تنه درخت‌ها حیات را به دنیا هدیه می‌دهند. از زمین و ریشه‌ها زندگی را می‌گیرند و به آسمان و زمین می‌بخشند. من وقتی در ایران خودرو کار می‌کردم هر وقت حال خوشی نداشتم به کنار جاده‌ای که کنار شرکت بود می‌رفتم. در آنجا پر از درختان سرسبز بود. به تنه درختان که دست می‌زدم حال خوشی پیدا می‌کردم. احساس سرسبزی داشتم همان حسی که سبزی درختان به آدم‌ها می‌دهد. مردم وقتی مشکلات روحی پیدا می‌کنند و یا خستگی بر آنها غلبه می‌کند فضای سبز و درختان، تأثیر شگرفی بر آرامش روح و جسمشان دارد. سبزی درخت برای انسان ضروری است. تمام تلاش بشر این است که بتواند گیاه سبز را در کره ماه یا سیاره مریخ پرورش دهد.

زندگی در هر جای عالم از نوع بشر است که نیاز به گیاه و درخت دارد. این خود حیات است. برای همین درخت برای من خیلی مهم شد. نگاهم را بر بدنه درخت متمرکز کردم یعنی جایی که مسیر حیات است. فهمیدم درختان موجودات قوی‌ای هستند.

تمام بریدگی‌ها و خطوطی که روی درختان می‌بینید نشان از وقایع تاریخی در دنیاست. شاید پای درختی جنگ رخ داده است. اما باز هم آن درخت به زندگی خود ادامه داده است. این بریدگی‌ها خاطراتی است در گذر زمان که ما می‌بینیم.

مسیر حیات
گالری شکوه

---

 

کپی