اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰
از اول آذر ماه؛

محدودیت مسافرگیری اتوبوس های بین شهری لغو می شود

محدودیت مسافرگیری اتوبوس های بین شهری لغو می شود
سارا محقق خبرنگار

از ابتدای آذر ماه مسافران اتوبوس دیگر بدون داشتن تست «پی سی آر» یا کارت واکسن کرونا اجازه مسافرت نخواهند داشت.

ایران آنلاین/ مدیر کل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری با اعلام لغو کامل محدودیت مسافرگیری در اتوبوس های بین شهری به ایران آنلاین، گفت: مسافرانی که کارت واکسیناسیون کرونا ندارند باید تست منفی 72 ساعت قبل از سفر را همراه خود داشته باشند.

داریوش باقر جوان افزود: طبق مصوبه ستاد کرونا از روز دوشنبه شرکت های حمل و نقل می توانند با 100 درضد ظرفیت خود ، مسافر جا به جا کنند ولی فعلا با توجه به اینکه هنوز واکسیناسیون آحاد جامعه انجام نشده است، شرکت های حمل و نقل فعلا با 80 درصد ظرفیت خود مسافر می پذیرند.
مدیر کل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری تصریح کرد: با همکاری ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت کشور با حضور و پایگاه داده وزارت بهداشت سامانه ای طراحی شده است که بر اساس آن فردی که کرونا داشته باشد و یا کارت واکسن دریافت نکرد ، اجازه ورود به این ناوگان را نخواهد داشت.
وی تصریح کرد: تمامی مسافرانی که مبتلا به کرونا بوده و دوره قرنطینه خود را نگذرانده باشند نیز اجازه مسافرت نداشته و برای آنها نیز بلیت صادر نخواهد شد.
گفتنی است، پیش از این با شیوع کرونا و بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا شرکت های حمل و نقل مجاز به استفاده از حداکثر 50 درصد ظرفیت مسافری خود بوده اند. اما با توجه به روند سریع واکسیناسیون و کاهش تلفات و ابتلا به ویروس کرونا در کشور فعالیت شرکت های حمل و نقل قرار است به روال قبل برگردد.

 

کپی