اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
به دنبال تحقق طرح تحول نگهداشت شهر در منطقه 12 صورت گرفت:

بازدیدهای میدانی مستمر برای ایجاد تحولات بنیادین

بازدیدهای میدانی مستمر برای ایجاد تحولات بنیادین

شهردار منطقه 12 از بازدیدهای میدانی مستمر از سطح منطقه برای ایجاد تحولات بنیادین با موضوعیت خدمات شهری و تحقق طرح تحول نگهداشت شهر در این منطقه خبر داد.

امیر یزدی، شهردار منطقه در توضیح این خبر با تأکید بر اینکه در نگاه شهرداری تهران، شهر موجودی زنده است که بی‌وقفه و مستمر نیاز به نگهداری دارد تا طراوت خود را حفظ کند، گفت: طرح تحول نگهداشت شهر از اولین طرح‌های مدیریت فعلی شهری و از اولویت‌های برنامه‌ریزی برای مناطق 22گانه تهران است که بناست به منظور ایجاد تحولات ملموس و بنیادین برای تأمین رفاه حال شهروندان در بازه زمانی دو ماهه به اجرا درآید.
یزدی با اشاره به دست‌کم 6 بازدید میدانی طی مدت کمتر از یک ماه از آغاز فعالیت خود در سمت شهردار منطقه افزود: این بازدیدها که پیرو عمل به طرح تحول نگهداشت شهر در منطقه 12 و دست‌یابی به نقاط قوت و ضعف نواحی مختلف به انجام رسید، شامل بازدید از «محله ایران و محور گوته»، «پارک شهر»، «خیابان 17 شهریور (حد فاصل میدان امام حسین (علیه‌السلام) و میدان شهدا»، «بازار بزرگ تهران»، «مجموعه تاریخی کاخ گلستان» و در نهایت «محله عودلاجان و خیابان پامنار» بوده است.
وی خروجی این بازدیدها را حل و فصل معضلاتی نظیر بررسی تسهیل تردد خودروها در میدان امام حسین (علیه‌السلام)، تکمیل آکواریوم پارک شهر، مجوز برای باغ پرندگان در این بوستان که قدیمی‌ترین بوستان شهر تهران است و بازگشت حیات به این بوستان، ارتقای روشنایی مسیر 17 شهریور که با جلب رضایت کسبه همراه بود، حذف زوائد موجود در محور 17 شهریور، تصمیم‌گیری در مورد تکمیل محور گوته و... بیان کرد و گفت: در ادامه این بازدیدها برگزاری جلسات هفتگی با نواحی 6گانه منطقه به منظور دریافت گزارش‌هایی در مورد روند به‌انجام‌رسیدن در دستور کار قرار گرفته تا ان‌شاءالله به بهترین نتایج ممکن دست پیدا کنیم.
گفتنی است در این بازدیدها در مورد مأموریت‌ها و موضوعات مختلف حوزه خدمات شهری چون اهمیت نگهداشت شهر، عملیات رفت‌و‌روب، لایروبی و رسوب‌برداری انهار، نظافت زیرپل‌های عرضی، رسیدگی به اسکان‌های کارگری، حذف زوائد فیزیکی، توجه به نقاط بی‌دفاع شهری، ایمن‌سازی معابر برای نابینایان و توان‌یابان، کیوسک‌های مطبوعاتی، سرویس‌های بهداشتی، وضعیت گاردریل‌ها، ترمیم و شست‌وشوی دیواره‌های صوتی، وضعیت نیوجرسی‌ها، ساماندهی دریچه‌های معابر، مبلمان شهری و گلجای، پیشگیری از هدررفت آب در آبیاری فضای سبز، عملیات هوشمندسازی چاه‌های آب، رسیدگی و کنترل ویژه وسایل بازی کودکان در بوستان‌ها، واکاوی و علف‌کشی داخل پیاده‌روها، رسیدگی به آبنماهای سطح شهر و... بررسی‌های لازم انجام و تصمیم‌گیری‌‌های مقتضی صورت گرفت.
کپی