اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
پرتغال در حضور رونالدو به صربستان باخت و راهی پلی‌آف شد

خشم و حسرت فوق ستاره

خشم و حسرت فوق ستاره
گروه ورزشی

مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 در قاره اروپا، یکشنبه شب با برگزاری 8 دیدار پیگیری شد که در مهمترین اتفاقات اسپانیا، کرواسی و صربستان بلیت حضور در قطر را رزرو کردند.

اسپانیا و کرواسی با بردهای مشابه1-0 به ترتیب مقابل سوئد و روسیه صعود به جام جهانی را قطعی کردند. در این میان غیرمنتظره‌ترین اتفاق در گروه A افتاد؛ جایی که پرتغال تنها چند دقیقه با صعود مستقیم به جام جهانی فاصله داشت اما سرنوشت روی بدش را به کریس رونالدو و یارانش نشان داد. بازی تا دقایق پایانی با نتیجه 1-1 در جریان بود و این نتیجه به منزله صعود پرتغال بود اما گل دقیقه 90 الکساندر میتروویچ برای صربستان، ورق را برگرداند تا صرب‌ها صعود دراماتیکی به جام جهانی داشته باشند و پرتغال راهی پلی‌آف شود.

در این بازی، آمار صفر شوت درچهارچوب مقابل نام رونالدو ثبت شد و این عملکرد ضعیف برای نخستین بار در تمام ادوار بازی‌های مقدماتی جام جهانی برای فوق ستاره پرتغالی رقم خورد.

پس از پایان بازی رونالدو از شدت عصبانیت به سرمربی پرتغال اعتراض کرد و فرناندو سانتوس در این خصوص گفت: «ناراحتی او از نادیده گرفته شدن گل صحیحش در بازی رفت بود.»

بازی رفت دو تیم در حالی در صربستان 2-2 به پایان رسید که رونالدو گل سوم تیمش را به ثمر رساند اما داور در تصمیمی اشتباه اعلام کرد که توپ از خط دروازه عبور نکرده است.

CR7 پس از ناکامی پرتغال، چنین پیامی در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد: «نتیجه بازی خوب نبود ولی هدف ما هنوز پابرجاست و باید به آنجا برسیم. پرتغال راهی قطر خواهد شد.»

گفتنی است در مرحله پلی‌آف 12 تیم در 3 گروه 4 تیمی به رقابت خواهند پرداخت و تنها 3 تیم اول هر گروه راهی جام جهانی خواهند شد.

 

 

کپی