اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

برای مبادله اسرا با رژیم صهیونیستی برگ برنده‌هایی در اختیار داریم

برای مبادله اسرا با رژیم صهیونیستی برگ برنده‌هایی در اختیار داریم

عضو ارشد حماس در سخنانی تأکید کرد که جنبش متبوعش برای تبادل اسرا با رژیم صهیونیستی برگ برنده‌هایی را در اختیار دارد.

 به نقل از القدس العربی، «حسام بدران» عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس سخنانی را در خصوص اسرای فلسطینی و مبادله آنها با اسرای رژیم صهیونیستی، مطرح کرد.

بر اساس این گزارش، عضو ارشد حماس در این زمینه گفت: حماس برای تحقق تبادل اسرا برگ برنده هایی را در اختیار دارد. واقعیت این است که مسأله اسرا و آزادسازی هرچه سریعتر آنها در رأس اولویت های حماس قرار دارد.

وی افزود: حماس برای آزادسازی اسرای فلسطینی از هر ابزاری استفاده خواهد کرد. ما همواره در میدان دفاع از اسرا باقی خواهیم ماند. در عین حال، ما تحرکات بین المللی خود برای آزادسازی اسراء را کلید زده ایم.

این عضو حماس یادآور شد: هرگونه تشدید اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه اسرای فلسطینی موجب تقویت انگیزه های ملت و مقاومت فلسطین برای دفاع از این اسرا خواهد شد. صهیونیستها باید این مسأله را بدانند.

چندی قبل هم جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه‌ای درباره مبادله اسرا اعلام کرد: رژیم صهیونیستی خود به خوبی می‌داند که اسرای آن تنها در برابر آزادی اسرای فلسطینی، آزاد خواهند شد. این رژیم اکنون به دنبال باج خواهی از مقاومت است اما به هدف خود نخواهد رسید.

جنبش حماس در ادامه بیانیه خود آورده است: رژیم صهیونیستی نمی‌تواند پرونده‌های مختلف را با یکدیگر درهم آمیزد. اسرا در مقابل اسرا آزاد خواهند شد. این رژیم تاکنون به تعهدات خود در توافق آتش بس نیز پایبند نبوده است.

پیشتر نیز روزنامه لبنانی «الأخبار» مطلبی را در خصوص مسأله مبادله اسرا میان جنبش مقاومت اسلامی حماس و رژیم صهیونیستی منتشر کرد. این روزنامه در مطلب خود آورده است: رژیم صهیونیستی مطالبات زیاده خواهانه ای را در خصوص مبادله اسرا با حماس مطرح کرده است.

روزنامه الأخبار در این مطلب همچنین عنوان کرده است: اخیراً «تور ویسلند» فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در غرب آسیا پیامی را از طرف رژیم صهیونیستی به مقامات جنبش مقاومت اسلامی حماس رساند.

روزنامه مذکور عنوان کرده است: این مقام سازمان ملل متحد به مقامات حماس اعلام کرد که تا پیش از پایان آزادسازی اسرای رژیم صهیونیستی، این رژیم اجازه بازگشایی گذرگاه‌ها یا ورود کمک‌های بین‌المللی به غزه را نمی‌دهد و از بازسازی این منطقه جلوگیری خواهد کرد.

در ادامه مطلب الاخبار آمده است: رژیم صهیونیستی خواستار امتیازدهی حماس در پرونده تبادل اسرا، کم کردن از تعداد اسرایی که درخواست آزادی آنها را دارد و نیز کاستن از دیگر شروط است. حماس قاطعانه به این درخواست پاسخ منفی داده است./ مهر

کپی