اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

الجزایر: مخالف عادی‌سازی روابط با اسرائیل هستیم

الجزایر: مخالف عادی‌سازی روابط با اسرائیل هستیم

رئیس ستاد هماهنگی ملی ریاست جمهوری الجزایر تاکید کرد که کشورش مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی است و همواره به شعار حمایت از فلسطین تحت هر شرایطی پایبند بوده و از ملت فلسطین و حق تعیین سرنوشت آن با تمامی ابزارها و راهکارهای ممکن حمایت می‌کند.

 سید صلاح الدین بن جدو، رئیس ستاد هماهنگی ملی ریاست جمهوری الجزایر در گفتگو با روزنامه "الرساله" تصریح کرد که کشورش روابط خوبی با جنبش حماس به عنوان یک جنبش ملی فلسطین دارد، همانطور که با دیگر گروه‌های فلسطینی نیز روابطی خوب و مستحکم دارد.

وی خاطر نشان کرد که الجزایر از تقویت روابط با گروه‌های فلسطینی و در راس آن‌ها حماس به رغم فشارهای گسترده‌ای که بر این جنبش وارد می‌شود، استقبال می‌کند.

در همین راستا، احمد الدان، نایب رئیس جنبش سازندگی ملی الجزایر اعلام کرد که الجزایر از مقاومت فلسطین حمایت می‌کند.

الدان در گفتگو با "الرساله" اظهار داشت که الجزایر مخالف عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی است و این رژیم را رژیم اشغالگر می‌داند.

وی عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را خیانتی بزرگ به امت و قضیه فلسطین دانست.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، الدان اشاره کرد که فشارهای زیادی برای فراهم کردن زمینه نفوذ رژیم صهیونیستی به قاره آفریقا وارد آمده اما ما توانستیم مانع از این کار شویم و مخالف هرگونه نفوذ و حضور این رژیم در منطقه هستیم.

وی گفت که در همین راستا، الجزایر از سوی برخی شرکت‌های بین‌المللی و کنگره‌های تحت حمایت واشنگتن تحت فشارهای زیادی قرار گرفته است.

احمد الدان خاطر نشان کرد که کشورش از تمامی گروه‌های مقاومت فلسطین حمایت می‌کند و از تقویت روابط با آن‌ها استقبال می‌کند./ ایسنا

کپی