اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دلیل نزدیک شدن رژیم صهیونیستی به کشورهای آفریقایی چیست؟

دلیل نزدیک شدن رژیم صهیونیستی به کشورهای آفریقایی چیست؟

سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در سخنانی راز نزدیک شدن این رژیم به کشورهای آفریقایی را فاش کرد.

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، گلعاد آردان، سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در جریان نشستی با حضور ۲۵ سفیر کشورهای آفریقایی در سازمان ملل اعلام کرد که این رژیم به تلاش برای توسعه روابط با این کشورها ادامه می دهد.

وی در این باره گفت که رژیم صهیونیستی درصدد توسعه پایگاه روابط دیپلماتیک و اقتصادی با کشورهای آفریقایی است و هدف از آن نیز تاثیر بر الگوی رأی آنها در نهادها و هیأت‌های سازمان ملل و همچنین حفظ حضور اسرائیل در اتحادیه آفریقا به عنوان عضو ناظر است.

سفیر اسرائیل در سازمان ملل اعلام کرد که یک سازمان اسرائیلی ابتکار جدیدی را برای اتصال حدود ۲۰۰۰ روستا در قاره آفریقا به آب و برق از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر در دستور کار خود قرار خواهد داد.

وی همچنین افزود؛ اسرائیل با بیش از ۴۶ کشور آفریقایی روابط دیپلماتیک دارد.

اردان ادامه داد: ما تازه شروع کرده‌ایم. اتحاد استراتژیک میان آفریقا و اسرائیل پتانسیل ایجاد نوآوری را دارد که می‌تواند محیط ما را تغییر دهد. متأسفانه کسانی هستند که همچنان با تقویت روابط با ما مخالف هستند و حتی به دنبال لغو وضعیت جدید اسرائیل به عنوان عضو ناظر در اتحادیه آفریقا هستند.

طبق این گزارش؛ نشست مذکور به عنوان بخشی از ابتکارات سفیر رژیم صهیونیستی برای تقویت روابط با کشورهای آفریقایی برگزار شد./ایسنا

کپی