اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

توقیف بیش از 4 تن و 600 کیلو گرم انواع مواد مخدر در دوئل مسلحانه

توقیف بیش از 4 تن و 600 کیلو گرم انواع مواد مخدر در دوئل مسلحانه

تکاوران انتظامی سیستان و بلوچستان با عملیات های گسترده و شبانه بیش از 4 تن و 600 کیلو گرم انواع مواد مخدرکشف کردند.

 جانشین فرمانده ناجا در حاشیه سفر به استان سیستان و بلوچستان و بازدید از نمایشگاه کشفیات پلیس استان در حوزه مبارزه با  سرشبکه ها و باندهای قاچاق مواد مخدر، گفت : این مقدار مواد مخدر در مدت کمتر از 72 ساعت گذشته کشف و ضبط شده است .

سردار رضایی افزود :  در این مدت 7 قاچاقچی عمده دستگیر، 8 قبضه سلاح جنگی و مقادیری زیادی مهمات جنگی، بی سیم دستی و چندین دستگاه خودرو که بعضا موتور های آنان تقویت شده اند و جرم محسوب می شود، کشف و ضبط شده است .
سردار قاسم رضایی در این بازدید تاکید کرد : نیروی انتظامی با اقدامات موثر مرزداران در مرز و یگان های انتظامی در عمق کشور و استان به موفقیت های خوبی علی رغم تمام مشکلات و سختی های زیاد در مقابله با قاچاق مواد مخدر، دست پیدا کرده اند.

وی افزود: در هفت ماه گذشته بیش از 170 تن انواع مواد افیونی سنتی و صنعتی در استان سیستان و بلوچستان توسط دستگاه های مقابله ای در حوزه ورود و برخورد با قاچاق مواد مخدر کشف و 130 نفر از قاچاقچیان عمده شناسایی و دستگیر و3 هزار معتاد متجاهر جمع آوری و به کمپ های ترک اعتیاد و درمان هدایت شدند.
سردار رضایی با تاکید بر اینکه مواد مخدر و اعتیاد خود منجر به بروز جرایم خشن بخصوص سرقت های خرد می شود، افزود: در بررسی سرقت های صورت گرفته مشخص شد که بیش از 60 درصد این جرایم ریشه در مواد مخدر دارد .
وی با اشاره به اینکه در ارتباط با مقابله جدی و جهانی با قاچاق مواد مخدر از کشورهای همجوار انتظار می رود بیش از این به معضل جهانی مواد مخدر بپردازند، گفت: در نشست های دو و چندجانبه نیز از مسئولان دیپلماسی انتظار است به این موضوع بیشتر تاکید شود.
 صداوسیما

کپی