اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

یافتن اشیای گم شده با ردیاب چندمنظوره

یافتن اشیای گم شده با ردیاب چندمنظوره
بیتا میرعظیمی خبرنگار

با ردیاب چند منظوره FIXED Sense از وسایل خود محافظت کرده و همزمان بخشی از امور منزل را به سهولت انجام دهید.

امروزه بسیاری از مردم سراسر جهان به دلیل مشغله ذهنی اشیاء و وسایل خود را در مکان های مختلف جا گذاشته و گم می کنند. حتی گاهی نیز فراموش می کنند کجا و چه زمانی وسایل خود را گم کرده اند. برای حل این مشکل تاکنون ردیاب های هوشمندی طراحی و به بازار عرضه شده است.

نسخه جدید این ردیاب های هوشمند، چند منظوره ساخته شده تا علاوه بر ردیابی اشیای گم شده، بخشی از امور منزل را با بهره گیری از فناوری بلوتوث و وای فای انجام دهد. کاربران می توانند این فناوری را به دسته کلید خود متصل کرده و با خیال راحت آن را با خود حمل کنند. آن ها باید اپلیکیشن FIXED را در تلفن همراه خود نصب کنند تا به محض پیدا نکردن دسته کلید سری به این اپلیکیشن زده و مکان آن را به کمک سنسورهای هوشمند ردیابی کنند.

این ردیاب را می توانید به چمدان خود نصب کرده و با خیالی آسوده و تنها با مراجعه به گوشی آن را ردیابی کرده و از میان هزاران چمدان سوار شده بر ریل وسایل مسافرین در فرودگاه پیدا کنند.

اما ردیابی اشیاء تنها قابلیت این فناوری چند منظوره نیست. شما می توانید میان وسایل هوشمند منزل خود و این سیستم هماهنگی ایجاد کرده و از آن در انجام برخی امور منزل استفاده کنید. به طور مثال کاربران می توانند با خیالی آسوده روی مبل دراز کشیده و تنها با فشردن دگمه این فناوری، کرکره و پرده های هوشمند منزلتان را باز و بسته کرده و یا به کمک این فناوری چراغ های هوشمند را روشن و خاموش کرده و حتی زمانی برای خاموشی و یا روشنایی لامپ ها تعیین کنند.

کاربران می توانند از فشردن دگمه های این فناوری در تلفن همراه خود تعریفی به عمل آورده و بخشی از امور منزل و یا محل کار خود را به کمک آن انجام دهند. به طور مثال شما می توانید انتخاب کنید که با فشردن یک دگمه در پارکینگ را بازکرده و یا با فشردن 2 دگمه سمت چپ در را ببندند. تنظیم این قابلیت ها بی نهایت بوده و به هیچ وجه محدود نیست. بنابراین شما می توانید نحوه عملکرد بسیاری از امور منزل را در این فناوری تعریف کرده و علاوه بر سهولت از انجام آن ها نیز نهایت لذت را ببرید.

بهره گیری از این فناوری به تلفن های همراه با سیستم عامل های اختصاصی محدود نشده و شما می توانید با هر تلفن همراهی با سیستم عامل های اندروید و آی او اس از این ردیاب استفاده کنید. این ردیاب هوشمند در رنگ های قرمز، زرد، آبی و طوسی طراحی شده و در سایت کیک استارتر با قیمتی برابر  20.48 دلار آمریکا پیش فروش می شود.

کپی