اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
در صورت حذف از لیگ قهرمانان آسیا؛

چه تیم‌هایی جایگزین استقلال و پرسپولیس می‌شوند؟

چه تیم‌هایی جایگزین استقلال و پرسپولیس می‌شوند؟

در شرایطی که خطر حذف از فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا بیخ گوش پرسپولیس و استقلال قرار دارد، یک سوال مهم این است که در صورت رخ‌دادن این اتفاق چه تیم‌هایی جایگزین آنها می‌شود؟

امروز آخرین مهلت صدور مجوز حرفه‌ای برای نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا است. ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس به دلیل داشتن مالک مشترک، برای دریافت این مجوز دچار مشکل شده‌اند و در آستانه حذف از لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۲ هستند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا مجوز حرفه‌ای النصر، الاهلی و الاتحاد عربستان و العین و الوحده امارات را هم تایید نکرده است. نشریه الریاضیه عربستان اعلام کرده است که ۲ باشگاه التعاون و الفیصلی در کنار الهلال و الشباب نمایندگان این کشور در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا خواهند بود.

حال این سوال ایجاد می‌شود که در صورت قطعی‌شدن حذف پرسپولیس و استقلال، چه تیم‌هایی جایگزین آنها می‌شوند. این ۲ تیم در فصل گذشته لیگ برتر در رده‌های اول و سوم قرار گرفته بودند. با کنار رفتن آنها، نوبت به تیم‌های چهارم و پنجم جدول یعنی تراکتور تبریز و گل‌گهر سیرجان می‌رسد.

البته تراکتور و گل‌گهر هم در صورتی می‌توانند نماینده فوتبال ایران باشند که این مجوز حرفه‌ای را دریافت کنند. اگر این تیم‌ها هم در این زمینه ناکام باشند نوبت به تیم‌های بعدی لیگ می‌رسد. در صورتی هم که هیچ تیمی موفق به دریافت مجوز نشود، فوتبال ایران ۲ سهمیه خود در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا را از دست می‌دهد./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

سخنگوی فدراسیون فوتبال: در خصوص پرسپولیس و استقلال رایی صادر نشده است

کپی