اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰

ابراز نگرانی روسیه از تداوم حملات رژیم صهیونیستی به سوریه

ابراز نگرانی روسیه از تداوم حملات رژیم صهیونیستی به سوریه

معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل تاکید کرد که مسکو با نگرانی گزارش‌های مربوط به ادامه حملات غیرقانونی هوایی پیوسته رژیم صهیونیستی به سوریه را دنبال می‌کند.

به نقل از روسیا الیوم، دیمیتری پولیانسکی، معاون نماینده دائم سوریه در جلسه شورای امنیت درباره سوریه تصریح کرد: خطر تشدید تنش همچنان در بخشی از خاک سوریه که خارج از کنترل دولت است، وجود دارد.

وی ادامه داد: خطرات تشدید تنش در مناطق خارج از کنترل دولت سوریه در ادلب، شرق فرات و التنف ادامه دارد و وضعیت نظامی و سیاسی در سوریه به طور کلی باثبات است.

وی در پایان گفت: مایلیم بر اهمیت تقویت گفت‌وگوهای داخلی سوریه به منظور بازگرداندن وحدت، تمامیت ارضی، حاکمیت و استقلال سوریه تاکید کنیم.

روزنامه لبنانی الاخبار اخیرا در گزارشی نوشت: سفر کوتاه نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به روسیه که به دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور اختصاص داشت با یک سری مطالبات اسرائیل از مسکو همراه بود که نتایج این دیدار را می‌توان در تمدید مهلت تداوم حملات این رژیم به سوریه از سوی روسیه خلاصه کرد.

همچنین منابع اسرائیلی گزارش دادند، بنت و پوتین در دیدار سوچی توافق کردند سیاست کنونی در سوریه مبنی بر آزادی عمل ارتش اسرائیل در سوریه را ادامه دهند./ ایسنا

کپی