اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

کاهش کیفیت هوای پایتخت طی امروز

کاهش کیفیت هوای پایتخت طی امروز

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و هم‌اکنون (۶ آبان ماه) در محدوده قابل قبول قرار داشته است اما کاهش کیفیت هوا طی روز و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در صبحگاه امروز (۶ آبان ماه) کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده‌ ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از پایداری نسبی جوی و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

عدم وزش باد مؤثر طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت هم‌زمان با افزایش ترافیک شامگاهی برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را در بیشتر مناطق پرتردد به‌دنبال خواهد داشت.

با برقراری ناپایداری جوی و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل؛ صبح فردا (۷ آبان ماه) برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود. طی روز از تندی باد کاسته خواهد شد و تا حدودی باعث تجمع آلاینده‌ها می‌شود. همچنین باتوجه به عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی فردا (۷ آبان ماه) همراه با ترافیک شامگاهی افزایش نسبی غلظت ذرات معلق و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۰ و کیفیت هوا در محدوده ‌قابل قبول است.

/ایسنا

کپی