اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

جایگاه نامناسب قم از نظر واکسیناسیون در کشور

جایگاه نامناسب قم از نظر واکسیناسیون در کشور

ستاندار قم با اشاره به وضعیت نامطلوب واکسیناسیون در قم گفت: واکسیناسیون قم با وجود زیرساخت‌های مطلوب در کشور جایگاه خوبی ندارد.

به گزارش مهر، بهرام سرمست عنوان کرد: هرچند قمی‌ها در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور میانگین بالایی دارند اما روند واکسیناسیون در قم مطلوب نیست. وی افزود: طبق برآورده‌های انجام شده، قم تا پایان آذرماه سال‌جاری از مرز واکسیناسیون ۷۰ درصدی عبور خواهد کرد، تعطیلی مراکز واکسیناسیون بار منفی در بین مردم دارد و تا رسیدن درصد پوشش واکسیناسیون قم به میانگین کشوری نباید تعطیل شود. به گفته وی؛ قم استانی است که در طول دوران شیوع کرونا بیشترین استفاده را از ظرفیت خیرین سلامت داشته است و بخشی از پشتیبانی از مراکز واکسیناسیون توسط این افراد صورت گرفته است؛ یکی از دلایل عقب افتادگی قم از میانگین کشوری افت در واکسیناسیون گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال است که دانش‌آموزان را شامل می‌شود.
سرمست در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی در زمینه واکسیناسیون گفت: هدف قم از تسریع در واکسیناسیون دانش‌آموزی ایجاد بستر لازم و مطمئن برای بازگشایی حضوری مدارس است.
استاندار قم یادآور شد: آموزش و پرورش استان قم برای تسریع در روند واکسیناسیون باید تدابیر دیگری بیندیشد و شرایط را برای بازگشایی مدارس فراهم نماید و هم اکنون واکسینه شدن ۶۰ هزار نفری دانش‌آموزان قم رضایت بخش نیست. سرمست افزود: باید افرادی که در جامعه بین قمی‌ها نفوذ دارند یا به شکلی تأثیرگذار هستند در زمینه فرهنگ‌سازی و اقناع مردم به سمت واکسیناسیون وارد عمل شوند.

کپی