اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

ردپای سارق کامیون در کارت سوخت

ردپای سارق کامیون در کارت سوخت

کارگر پمپ بنزین که با کارت سوخت مسروقه یک راننده کامیون دستگیر شده، به اتهام سرقت بازداشت شد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، چندی قبل مرد میانسالی با پلیس تماس گرفت و از سرقت کامیونش خبر داد. وی گفت: در میدان میوه و تره بار بعد از اینکه بار کامیونم را  خالی کردم، مرد جوانی به سراغم آمد و از من خواست اسباب و اثاثیه خانه‌اش را از کرج به شهر قوچان منتقل کنم. با هم سر کرایه توافق کردیم و من راهی کرج شدم تا وسایل را بار بزنم.
او ادامه داد: در بین راه، مسافر جوان که خودش را فریبرز معرفی کرده بود به بهانه  خرید آب از من خواست در کنار خیابان توقف کنم. بعد از دقایقی با دو آبمیوه برگشت و یکی از آنها را خودش خورد و دیگری را به من داد. هنوز چند دقیقه‌ای از خوردن آبمیوه‌ها نگذشته بود که حس گیجی و بی هوشی به من دست داد. خودروام را کنار جاده نگه داشتم و بعد از آن دیگر  متوجه نشدم چه اتفاقی افتاد. نمی‌دانم چند ساعت بیهوش بودم اما زمانی که به هوش آمدم، خودم را کنار جاده دیدم و خودروام به سرقت رفته بود.
با شکایت مرد جوان به دستور بازپرس رحیم دشتبان تحقیقات در رابطه با شناسایی سارق کامیون آغاز شد. در حالی که تحقیقات  ادامه داشت، صاحب کامیون به دادسرا رفت و اطلاعات جدیدی را در اختیار بازپرس جنایی قرار داد. وی گفت:  داخل خودروام کارت بانکی من و همسرم نیز بود. بعد از سرقت کامیونم، سارق با همسرم تماس گرفته و خودش را مأمور پلیس معرفی کرده. او به همسرم گفته از اداره آگاهی تماس می‌‌گیرد و رمز کارت‌های عابربانک همسرم و مرا پرسیده بود همسرم  که تصور کرده  تماس واقعی بوده و از سوی پلیس گرفته شده، رمز عابربانک‌ها را به او می‌‌دهد اما چند دقیقه بعد  پول‌های داخل کارت ما خالی شد.
او ادامه داد: دیروز یکی از همکارانم تماس گرفت و گفت خودروام را در جاده دیده است. بلافاصله  با پلیس تماس گرفته و راهی محلی که دوستم گفته بود، شدیم و خودروام را در حالی که تمام وسایل آن به سرقت رفته بود، پیدا کردم.
نخستین سرنخ
از آنجایی که کارت سوخت مرد میانسال نیز به سرقت رفته بود، شماره آن به تمامی پمپ بنزین‌های کشور  اعلام شد بدین ترتیب با استعلام از جایگاه‌ها، کارآگاهان دریافتند فردی از این کارت استفاده کرده است.
کارآگاهان اداره آگاهی بلافاصله به سراغ وی که راننده کامیون بود، رفتند اما او مدعی شد که کارت سوخت را 400 هزار تومان از کارگر پمپ بنزین خریداری کرده است.با اطلاعاتی که راننده کامیون در اختیار کارآگاهان قرار داد، مأموران بلافاصله وارد عمل شده و کارگر پمپ بنزین را بازداشت کردند.
مرد جوان در تحقیقات گفت: مدتی قبل مرد جوانی  از من 200 هزار تومان پول قرض گرفت. بعد هم کارت سوختی در اختیارم قرار داد  و گفت این کارت دست تو باشد تا پول را برگردانم. اما دیگر از او  خبری نشد و من هم گازوئیل داخل کارت را که حدود 900 لیتر بود، فروختم.
بدین ترتیب بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی پایتخت، دستور مواجهه حضوری مالباخته با کارگر پمپ بنزین و تحقیقات در رابطه با اظهارات او را صادر کرد.

کپی