اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
بازدید رئیس جمهوری از وزارت نفت و یکی از جایگاه‌های توزیع بنزین

آیت‌الله رئیسی: دشمن به دنبال ایجاد اخلال در کشور است تا مردم را ناراضی کند

آیت‌الله رئیسی: دشمن به دنبال ایجاد اخلال در کشور است تا مردم را ناراضی کند

رئیس جمهوری امروز در یکی از جایگاه‌های توزیع بنزین حضور یافت و با مردم و کارکنان آن جایگاه درباره وضع سوخت‌گیری گفت‌وگو کرد. آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی بعد از این بازدید به وزارت نفت رفت و از این وزارتخانه بازدید کرد.

 رئیس جمهوری در این بازدید با تأکید بر اینکه همه بخش‌ها باید برای ایمن‌سازی سیستم‌ها و سامانه‌های خدماتی خود نهایت جدیت و دقت را اعمال کنند، گفت: باید تلاش کنیم در برابر حملات احتمالی آینده کاملاً مصون باشیم تا در اثر تحرکات دشمن، کوچک‌ترین اخلال و مشکلی در زندگی مردم به وجود نیاید. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، وی اعتماد و همکاری مردم را در حل این مسأله سرمایه‌ای بزرگ برای کشور توصیف کرد که همواره به آن نیازمندیم و افزود: نکته بسیار مهم این است که این نه اولین حمله سایبری به کشور است و نه آخرین حمله خواهد بود؛ وزارت نفت و همه دستگاه‌ها و بخش‌های دیگر کشور باید تدابیر لازم را برای پیشگیری از حملات سایبری آینده به بهترین و دقیق‌ترین شکل انجام دهند. رئیسی ادامه داد: اخبار و گزارش‌ها حاکی از این است که دشمن به دنبال ایجاد اخلال در کشور است تا مردم را ناراضی کند،‌ اما بصیرت و حرکت هوشمندانه مردم باعث خنثی شدن همه ترفندهای دشمن شده و می‌شود.
آیت‌الله رئیسی همچنین با تشکر از همراهی و اطلاع‌رسانی بموقع و دقیق رسانه‌ها و بویژه رسانه ملی در جریان مشکل پیش آمده در سامانه توزیع هوشمند سوخت تأکید کرد: مهم‌ترین مسأله و دغدغه همه ما این است که مردم آرامش داشته باشند و به هیچ عنوان نگران نشوند. همه خدمتگزاران و رسانه‌ها باید به شکلی عمل کنند که امید و نشاط مردم افزایش یابد و تقویت شود.
بازگشت 400 جایگاه به مدار
جواد اوجی وزیر نفت نیز در جریان این بازدید با تشکر از اینکه رئیس جمهوری با وجود مشغله‌های فراوان شخصاً برای پیگیری مشکل پیش آمده در سامانه هوشمند توزیع سوخت به وزارت نفت آمده است، در توضیح تلاش‌ها و اقدامات انجام شده برای رفع کامل این مشکل گفت: با تشکیل ستاد بحران از اولین دقایق، همه ظرفیت‌های وزارتخانه برای رفع این مشکل به کار گرفته شد و در حال حاضر بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ جایگاه در کشور مشغول سوخت‌رسانی است که از این تعداد حدود ۴۰۰ جایگاه به مدار سامانه هوشمند توزیع سوخت بازگشته‌ است. وی با بیان اینکه با تلاش‌های جهادگونه کارکنان وزارت نفت مشکل پیش آمده تا یکی دو روز آینده به طور کامل برطرف خواهد شد، گفت: مردم به هیچ وجه نگران نباشند چرا که سهمیه سوخت افراد کاملاً محفوظ است. همچنین وضعیت ذخایر بنزین کشور از هر زمان دیگری بهتر و بیشتر است.
کپی