اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰

واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال در امریکا محتمل شد

واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال در امریکا محتمل شد

دولت آمریکا امیدوار است به زودی کارزار واکسیناسیون گسترده‌ای را برای تقریبا ۲۸ میلیون کودک ۵ تا ۱۱ ساله را آغاز کند؛ کارشناسان معتقدند مزایای واکسیناسیون کووید-۱۹ از خطرات و اثرات جانبی ابتلا به این بیماری بیشتر است.

احتمال صدور مجوز برای واکسن بیون‌تک-فایزر به منظور واکسیناسیون کودکان پنج تا یازده ساله در آمریکا بیشتر می‌شود.

سازمان غذا و دارو آمریکا روز سه شنبه (۲۶ اکتبر) صدور مجوز اضطراری برای این گروه سنی را توصیه کرد. کارشناسان این سازمان با تأکید بر این مسئله که "ویروس کرونا برای کودکان هم خطرناک است"، معتقدند که مزایای واکسیناسیون به وضوح از خطرات و اثرات جانبی احتمالی آن بیشتر است.

پتر مارکس، یکی از کارشناسان سازمان غذا و دارو آمریکا با اشاره به اینکه "کوچک‌ترها هم از کووید -۱۹ در امان نیستند"، می‌گوید، در این گروه سنی در آمریکا ۱/۹ میلیون مورد ابتلا به کرونا به ثبت رسیده است که بیش از ۸۳۰۰ مورد در بیمارستان بستری شده‌اند. به گفته این کارشناس، یک سوم از بستری‌شدگان در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان‌اند و حدود ۱۰۰ مورد مرگ هم به ثبت رسیده است.


کارشناسان همچنین استدلال می‌کنند که خطر التهاب عضله قلب در نتیجه واکسیناسیون، به مراتب از خطرات ابتلا به ویروس کرونا کمتر است. میوکاردیت (التهاب عضلات قلب) به عنوان یکی از عوارض جانبی بسیار نادر واکسن بیون‌تک-فایزر شناخته می‌شود.

آماندا کوهن، یکی از کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا می‌گوید: «وقتی می‌شنوم که بچه‌ها به دلیل ابتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری می‌شوند، که با عوارض طولانی مدت این بیماری دست به گریبان هستند و اینکه در اثر ابتلا به کرونا می‌میرند، برای من کاملا واضح است که فواید واکسن برای این گروه سنی بیشتر از خطرات آن است.» کوهن و ۱۶ متخصص دیگر از کمیسیون کارشناسی، با صدور مجوز اضطراری واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۱ ساله موافق‌اند.

تأیید رسمی مجوز واکسیناسیون برای گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال، برعهده سازمان غذا و داروست. این سازمان به طور معمول از توصیه‌های کمیسیون کارشناسی پیروی می‌کند. پس از تأیید رسمی، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا، توصیه واکسیناسیون مربوطه را رسما اعلام کند. کمیسیون کارشناسی مستقر در این مرکز روز دوم و سوم نوامبر این موضوع را بررسی خواهد کرد.

دولت آمریکا امیدوار است به زودی کارزار واکسیناسیون گسترده‌ای را برای تقریبا ۲۸ میلیون کودک ۱۱-۵ ساله آغاز کند. قرار است که کودکان این گروه سنی در دو نوبت واکسینه شوند؛ هر دوز، ده میکروگرم. دوز عادی ۳۰ میکروگرم است.

شرکت فایزر می‌گوید، ایمنی در برابر کووید- ۱۹ پس از واکسیناسیون در گروه سنی ۱۱-۵ ساله‌ها ۹۰/۷ درصد خواهد بود.

در آمریکا واکسن فایزر در حال حاضر برای گروه سنی از ۱۲ سال دارای مجوز اضطراری و برای گروه سنی از ۱۶ سال به بالا دارای مجوز کامل رسمی است. بیون‌تک و فایزر در اتحادیه اروپا هم برای واکسیناسیون گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال درخواست مجوز کرده‌اند.

در آمریکا تاکنون نزدیک به ۶۰ درصد از کل جمعیت این کشور به طور کامل در برابر کرونا واکسینه شده‌اند./ دویچه‌وله

ایجاد مصونیت جمعی با واکسیناسیون کودکان

آیا لازم است همه کودکان واکسن کرونا بزنند؟

واکسن سینوفارم برای کودکان عارضه‌ای ندارد

کدام واکسن کرونا ایمنی کودکان را بالا می‌برد؟

سپتامبر؛ بدترین ماه برای کودکان کرونایی امریکا

کودکان کرونایی بعد از واکسیناسیون کمتر می‌شوند

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

کپی