اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰

سردار جلالی: حمله سایبری از خارج کشور به سامانه سوخت رسانی تایید نشده

سردار جلالی: حمله سایبری از خارج کشور به سامانه سوخت رسانی تایید نشده

سردار جلالی گفت: حمله سایبری به سامانه سوخت بنزین هنوز تایید نشده است.

سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل در حاشیه مراسم افتتاح مرکز مانیتورینگ هشدار مخاطرات منابع طبیعی در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه حمله سایبری به سامانه سوخت بنزین تایید نشده است، اظهار کرد: در حال حاضر حمله سایبری از خارج کشور به سامانه الکترونیکی سوخت رسانی بنزین تایید نشده است و همواره بین مخاطرات، اختلالات و حمله تفاوت‌هایی وجود دارد که نتایج قطعی پس از بررسی‌های نهایی اعلام می‌شود. هر چند جزو احتمالات است که منشا بیرونی داشته باشد.
او افزود: از همان لحظات اولیه اشکال در سامانه سوخت، تیم‌های پدافند غیر عامل در وزارت نفت و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی حضور پیدا کردند و موضوع را بررسی می‌کنند.
جلالی ادامه داد: ظرف کمتر از ۱۲ ساعت توانستیم سوخت‌رسانی در کشور را راه اندازی کنیم و هم اکنون تیم‌های تخصصی در حال بررسی ابعاد مختلف این موضوع هستند.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به مشکلات اخیر اختلال در سامانه سوخت بیان کرد: بنابر ارزیابی‌ها در سال گذشته و امسال، سامانه سوخت، از عدم هماهنگی اجرایی در نکاتی که تذکر داده بودیم، آسیب خورد.
او در پایان با تاکید بر اهمیت آب، خاک و مراتع تصریح کرد: افتتاح مرکز مانیتورینگ بررسی در سازمان جنگل‌ها، مخاطراتی همچون قاچاق و تخریب مراتع را بررسی می‌کند که امیدواریم سایر سازمان‌های مربوط با سازمان جنگل‌ها همراهی لازم را داشته باشند. / باشگاه خبرنگاران جوان

کپی