اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

آتش سوزی ساختمان مسکونی خیابان ولی عصر+تصاویر

آتش سوزی ساختمان مسکونی خیابان ولی عصر+تصاویر

آتش‌سوزی گسترده در ساختمان پنج طبقه مسکونی واقع در خیابان ولی‌عصر(عج) جان ساکنان ساختمان را به خطر انداخت و منجر به نابودی یک منزل مسکونی شد.

حدود ساعت یک بامداد امروز، حادثه آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در خیابان ولی‌عصر(عج)، خیابان بشیری به سامانه 125 اعلام شد که بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه‌های 67، یک و گروه امداد و نجات یک به همراه خودروهای پشتیبانی به محل حادثه اعزام شدند.

---
---
---
---
---
---
---

علیرضا جبارزاده؛ معاون منطقه پنج عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: یک آپارتمان به مساحت 60 مترمربع در طبقه دوم ساختمان پنج طبقه مسکونی به علت نامشخصی آتش گرفت، تمام قسمتهای آن در کام آتش فرو رفت و همچنین با انتشار دود حاصله، تعدادی از ساکنان در طبقات آن گرفتار شدند.

وی ادامه داد: هنگامیکه آتش‌نشانان به سرعت درمحل حادثه حضوریافتند، شعله‌های آتش تمام این منزل را فراگرفته بود که آتش‌نشانان بلافاصله به دوگروه عملیاتی تقسیم شدند؛ گروه نخست به نجات افراد پرداختند و همزمان گروه دیگر از آتش‌نشانان نیز سرگرم خاموش کردن این آتش‌سوزی شدند.

معاون منطقه پنج عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران تصریح کرد: نیروهای آتش‌نشانی پس از جست‌وجو در طبقات موفق شدند چهار نفر از ساکنان را از میان دود بیرون آورده و آنها به خارج از ساختمان منتقل کردند.

جبارزاده با بیان اینکه علت بروز این آتش‌سوزی و همچنین برآورد دقیق خسارات وارده توسط کارشناسان منطقه پنج عملیات آتش‌نشانی تهران در دست بررسی است، گفت: گروه دوم از آتش‌نشانان به طور همزمان وارد طبقه دوم شده و با استفاده از یک رشته لوله آب پرفشار آتش‌نشانی به مقابله با شعله‌های سرکش آتش در این واحد مسکونی پرداخته و توانستند آتش‌سوزی را مهار و به طور کامل خاموش کنند.

بنابر اعلام پایگاه خبری 125؛ خوشبختانه به رغم شدت آتش سوزی، در این حادثه به هیچ کس آسیب جانی نرسید./آتش نشانی

کپی