اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰

وزیر دفاع صنعا: حمله به یمن شکست خورده است

وزیر دفاع صنعا: حمله به یمن شکست خورده است

وزیر دفاع در دولت صنعا اعلام کرد، امنیت بیشتر مناطق استان مأرب توسط ارتش و کمیته های مردمی تامین شده است و انصارالله مرحله درد عظیم را آغاز نکرده است مرحله‌ای که در آن دشمن توازنش را از دست خواهد داد.

به نقل از الاخبار ، محمد العاطفی، وزیر دفاع در دولت صنعا گفت، پس گیری شهر مارب مساله زمان است و به زودی این شهر به آغوش میهن باز خواهد گشت. مارب متعلق به یمن است و تمامی مناطق تحت اشغال یمن به حاکمیت این کشور بازخواهند گشت و این مساله قابل بحث نیست.

وی افزود: ما مرحله درد عظیم را شروع نکرده‌ایم و این مرحله‌ای است که در آن دشمن توازن خود را از دست خواهد داد. حمله به یمن شکست خورده است و تنها چاره اش این است که شجاعت به خرج داده و به این شکست ننگین اذعان کند البته اگر شجاعت داشته باشد.

العاطفی افزود، امنیت بیشتر مناطق استان مأرب توسط ارتش و کمیته‌های مردمی تامین شده است. نیروهای دولت صنعا به اطراف شهر مارب که نیمه محاصره شده، رسیده‌اند.

وی گفت: ابتکار مأرب اساساً بشردوستانه است و در مفاد آن مشروعیت واقعی ملی و بینشی راهبردی برای رهبری انقلابی و سیاسی ما بیان شده که برخاسته از اراده آزاد و مستقل است.

العاطفی گفت: نفت یمن ثروتی مستقل و متعلق به ملت است و ما سلاحی استراتژیک بازدارنده در برابر هرگونه حمله مستقیم و غیر مستقیم که ممکن است تاسیسات نفتی ما را هدف بگیرد، در اختیار داریم. ما بیشتر نگران جان آوارگان هستیم و دشمن و دست نشانده هایش از آوارگان به عنوان سپرهای انسانی استفاده می کنند.

وزیر دفاع دولت صنعا خطاب به اشخاص فریب خورده گفت: کسانی که تمایل به بازگشت دارند از حقوق کامل برخوردار بوده و وظایف ملی دارند.

العاطفی در ادامه گفت، سرنوشت دست نشانده‌های دشمن بدتر از آنچه آمریکا علیه مزدوران خود انجام داده و آنچه در افغانستان رخ داد خواهد بود.

وی با بیان اینکه حضور نظامی انگلیس در استان المهره اشغالگری و استعمارگری آشکار بوده و تعامل با آن نقض حاکمیت ملی است، افزود: ما مطابق با مسوولیت خود امنیت کشتیرانی دریایی را تامین خواهیم کرد.

العاطفی گفت، ریاض و ابوظبی از جامعه جهانی اخاذی می‌کنند و تلاش می‌کنند موضوع دریای سرخ و باب المندب را بین المللی کنند./ ایسنا

کپی