اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

وزیر صنعت: فضا برای حل مسائل اساسی کشور مهیاست

وزیر صنعت: فضا برای حل مسائل اساسی کشور مهیاست

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تعامل و هم‌افزایی خوب وزرای اقتصادی دولت سیزدهم، گفت: جلسات متناوب با رئیس‌جمهوری داریم و فضا برای حل مسائل اساسی کشور بسیار مهیا است.

«سیدرضا فاطمی‌امین» در نشست مشترک با رئیس سازمان بازرسی کل کشور از بازنگری اساسی در فرآیند صدور مجوزها و بازطراحی فرایندهای اداری مرتبط با مجموعه وزارت صنعت خبر داد و افزود: برنامه ویژه‌ای برای بازطراحی فرآیندها داریم که همه ابعاد سازمانی را پوشش خواهد داد.

وی تصریح‌کرد: با اجرای پروژه‌های تحولی بازآفرینی وزارت صنعت، بسیاری از مسائل و چالش‌ها در بازه زمانی تعیین شده حل و فصل خواهد شد.

فاطمی‌امین همچنین تعامل و هم‌افزایی میان دو مجموعه وزارت صنعت و سازمان بازرسی برای تحقق اهداف نظارتی با نگاه پیشگیرانه را مورد تاکید قرار داد.

لزوم رفع گلوگاه‌های تخلف‌ساز

رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز در این نشست، رویکردهای این سازمان را پیشگیرانه با نگاه آسیب‌شناسانه دانست و گفت: گلوگاه‌هایی که بستر تخلف را فراهم می‌آورند باید آسیب‌شناسی و رفع شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین «حسن درویشیان» همچنین از دستگاه‌های اجرایی خواست که آسیب‌های مرتبط را با هدف اصلاح و پیشگیری شناسایی کنند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور، آگاهی‌بخشی و توجه دادن دستگاه اجرایی نسبت به ماموریت‌های قانونی خود را یکی دیگر از وظایف دانست و افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی، سرمایه‌های ملی هستند که باید از این سرمایه‌ها صیانت شود و یکی از اقدامات صیانتی توجه دادن مدیران به مأموریت‌هایشان است.

حجت‌الاسلام درویشیان یکی دیگر از رویکردهای سازمان بازرسی را توجه به مسائل اصلی دستگاه‌ها و اولویت‌بندی مسائل دانست و با بیان اینکه مردم انتظار ویژه‌ای از دولت جدید دارند، تصریح‌کرد: نظارت مستمر بر عوامل و تحقق اهداف مجموعه در کنار وظیفه برنامه‌ریزی و اجراء است.

وی تأکید کرد: انتظار می‌رود مدیران به وظایف نظارتی خود به گونه‌ای عمل کنند که نیاز به حضور و پیگیری دستگاه‌های نظارتی خارج از مجموعه نباشد، البته نظارت نه به معنای عدم اعتماد بلکه معنای کمک کردن به مدیران برای انجام درست وظایف است.

/ایرنا
 

کپی