اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰

رای کمیته مشورتیFDA برای تزریق واکسن فایزر به کودکان 5 تا 11 ساله

رای کمیته مشورتیFDA برای تزریق واکسن فایزر به کودکان 5 تا 11 ساله

کمیته مشورتی واکسن‌ها در سازمان غذا و داروی امریکا به تزریق واکسن کووید-۱۹ فایزر، برای کودکان پنج تا ۱۱ ساله رأی داد.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، «کمیته مشورتی واکسن‌ها و محصولات بیولوژیکی مرتبط» صبح دیروز سه‌شنبه به وقت آمریکا برای استماع سخنرانی‌ها برای چند ساعت قبل از انجام این رأی‌گیری تشکیل جلسه داد.

«سازمان غذا و داروی آمریکا» (FDA) قبل از تصمیم گیری در مورد اعطای مجوز اضطراری برای ارائه دزهای کمتر واکسن کرونای فایزر به کودکان در محدوده سنی پایین، این توصیه را در نظر خواهد گرفت.

این شرکت داروسازی هفته گذشته، اعلام کرد که ارائه این دزهای خفیف واکسن کرونا به کودکان پنج تا ۱۱ ساله بیش از ۹۰ درصد مؤثر بوده است.

به گزارش نیویورک تایمز، دکتر «پیتر مارکس»، رئیس بخش واکسن‌های سازمان غذا و داروی آمریکا، گفت که تا به امروز، کمتر از ۱۰۰ کودک بین پنج تا ۱۱ ساله بر اثر کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌ و هشت هزار و ۳۰۰ نفر در بیمارستان بستری شده‌اند.

در صورتی که سازمان غذا و داروی آمریکا ارائه این واکسن را برای این دسته از کودکان تایید کند، لازم است این موضوع توسط «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا» و دکتر «راشل والنسکی» مدیر این مرکز نیز تایید شود.

شرکت داروسازی مُدرنا نیز روز دوشنبه اعلام کرد که ارائه دزهای خفیف واکسن کرونای این شرکت به کودکان همین گروه سنی (۵ تا ۱۱ ساله) بی‌خطر بوده و در آزمایش‌های بالینی در مراحل پایانی مشاهده شده که این گیرندگان واکنش های آنتی بادی بالایی تولید کرده اند./ ایرنا

واکسن کرونای فایزر موثرتر است یا مُدرنا؟

واکسن مدرنا مناسب برای کودکان ۶ تا ۱۱ ساله

 

 

 


 

کپی