اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰

آیا واکسن کرونا برای افراد دارای سابقه آلرژی شدید ایمن است؟

آیا واکسن کرونا برای افراد دارای سابقه آلرژی شدید ایمن است؟

نتایج بررسی جدیدی که به تازگی نتیجه آن اعلام شد به افراد دارای سابقه آلرژی‌های شدید اطمینان داد تزریق واکسن کرونا برای آنها بی‌خطر است.

بررسی های جدید حاکی از آن است که افرادی با سابقه واکنشهای آلرژیک شدید به داروها و واکسنها، می توانند هر دو دُز واکسن کووید-۱۹ را بدون هیچ خطری دریافت کنند.

آمارها نشان می دهد: نزدیک به ۱۲ درصد از کادر درمان که سابقه آلرژی به داروها، واکسن ها یا مواد آلرژی زا همچون گرده و گرد و غبار داشته اند در تزریق دُز اول یا دوم واکسن کووید-۱۹ واکنش آلرژیک داشته اند.

با این حال متخصصان اظهار داشتند که شایع ترین علائم آلرژیک شامل کهیر یا ورم اطراف محل تزریق بوده و هیچ یک از این افراد به مراقبت های بیمارستانی نیاز پیدا نکردند. همچنین با وجود این علائم، ۹۸ درصد از شرکت کنندگان در این مطالعه به طور کامل در برابر کروناویروس واکسینه شده اند، به این معنی که هر دو دُز واکسن مدرنا یا فایزر را دریافت کرده اند.

به گفته محققان آمریکایی، علائمی مانند کهیر و ورم بیشتر ممکن است در اولین مرحله تزریق واکسن رخ دهد، اما اغلب علائم آلرژیک گزارش شده مانعی برای تکمیل فرایند واکسیناسیون نیست.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، همچنین نتایج مطالعاتی که پیش‌تر انجام گرفته حاکی از آن است که واکنش‌های آلرژیک به واکسن‌های کووید-۱۹ حتی در بین افرادی که سابقه آلرژی دارند، نادر است./ ایسنا 

مبتلایان به آلرژی قبل از دریافت واکسن کرونا با پزشک مشورت کنند

همه چیز در مورد واکنش‌های آلرژیک ناشی از دریافت واکسن کرونا

آلرژی به صدف خوراکی دلیلی برای نزدن واکسن کرونا نیست

بعد از دریافت واکسن‌ کرونا چه عوارضی در انتظارمان است؟

واکنش آلرژیک به واکسن کرونا به ندرت اتفاق می‌افتد

چه کسانی نباید واکسن کرونا بزنند؟/ اینفوگرافیک

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

 

کپی