اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

انهدام باند زورگیران خشن در پایتخت

انهدام باند زورگیران خشن در پایتخت

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند زورگیر طلا در کمتر از 10 روز خبر داد و گفت: این متهمان با تهدید سلاح سرد، کیف حاوی بیش از 3 کیلو طلا را سرقت کرده بودند.

به گزارش ایران آنلاین ،  سردار "علیرضا لطفی" در توضیح این خبر بیان داشت: یکی از اعضای باند دیوار چین که قبلا توسط پلیس دستگیر شده بودند، مجددا  با تشکیل باندی کیف حاوی 3 کیلو و 400 گرم طلا را سرقت کرده بود، اما در کمتر از 10 روز توسط کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی بازداشت شد.
وی عنوان کرد:  20 مهر امسال با شکایت مردی طلافروشی در خصوص سرقت کیف دستی اش که حاوی 3 کیلو و 400 گرم طلا بود، تحقیقات از سوی ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت آغاز شد.
رئیس پلیس آگاهی تهران  ادامه داد: شاکی اظهار کرد، به همراه همکارش زمانی که قصد داشت سوار بر خودروی 207 خود در خیابان ظفر شوند، چهار مرد جوان که صورت هایشان را پوشانده بودند با تهدید کیف حاوی 3 کیلو و 400گرم طلا را سرقت می کنند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی به بازبینی دوربین ها مداربسته اطراف محل سرقت پرداختند. در بازبینی تصاویر دوربین ها، کاراگاهان پلیس موفق به شناسایی یکی از متهمان به نام جلال شدند. بررسی ها نشان می داد جلال یکی از اعضای باند دیوار چین ( باندی که چندین سال قبل اقدام به سرقت از طلافروشان و مشتریان صرافی های می کردند و توسط پلیس دستگیر شدند) است که با تشکیل باندی، اقدام به سرقت طلا کرده است.
وی بیان کرد: با شناسایی یکی از متهمان این پرونده، پس از هماهنگی های قضائی، کارآگاهان پایگاه سوم وارد عمل شدند و مرد جوان را در مخفیگاهش در شرق تهران بازداشت کردند. با دستگیری جلال، همدستان دیگر او نیز شناسایی و در چندین عملیات جداگانه بازداشت شدند.
رئیس پلیس آگاهی تهران اذعان داشت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک کیلو و 800 گرم طلا و یک صد و پانزده هزار دلار کشف شد. در ادامه متهمان به سرقت 3 کیلو و 400 گرم طلا اعتراف کرده و بیان کردند که یک کیلو و 600 گرم از طلاها را در بازار به فروش رسانده و پول حاوی حاصل از فروش طلاها را دلار خریده اند. تحقیقات برای دستگیری سایر جرایم احتمالی اعضای این باند ادامه دارد.

کپی