اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

تصاویری از رئیس ستاد ارتش افغانستان در اردوگاه پناهجویان

تصاویری از رئیس ستاد ارتش افغانستان در اردوگاه پناهجویان

اخیرا تصویری از هیبت‌الله علی‌زی، رئیس سابق ارتش افغانستان در حالی که در یک پیاده راه در یک اردوگاه پناهجویان در ایالت ویرجینیای آمریکا نشسته در شبکه‌های اجتماعی بازتاب پیدا کرده است.

به نقل از پایگاه بلیز ترندز، این عکس واکنش‌های مختلفی را در میان مردم افغانستان برانگیخته است، اما اکثر کاربران افغان شبکه‌های اجتماعی آن را نشانه "بی‌رحمی آمریکا" خوانده و این سوال را مطرح کرده‌اند که چرا باید با یک فرمانده سابق ارتش مانند مردم عادی رفتار شود.

از سوی دیگر، برخی حامیان دولت سابق افغانستان حتی ابراز تمایل کرده‌اند که به جای اردوگاه محل اسکان این فرمانده سابق ارتش، به یک منطقه سرپوشیده آمریکا نقل مکان کنند.

هیبت‌الله علی‌زی چند روز قبل از سقوط کابل توسط طالبان، ترفیع درجه پیدا کرد و پیش از آن رئیس واحد کماندویی نیروهای ویژه افغانستان بود.

پس از برکناری ولی محمد احمدزی، رئیس قبلی ارتش افغانستان توسط اشرف غنی، رئیس جمهور پیشین افغانستان در ۱۱ اوت، هبت‌الله به عنوان فرمانده کل جدید جایگزین وی شد.

پیش از انتشار این عکس هیبت‌الله علی‌زی، تصویر ولی محمد احمدزی، فرمانده قبلی ارتش افغانستان نیز حین ایستادن در صف در فرودگاه کابل برای فرار از کشور در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شده بود./ ایسنا

کپی