اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰

برای بیماران سرپایی دارای علائم کرونا کورتون تجویز نشود/ زنگ خطر افزایش آنفلوانزا

برای بیماران سرپایی دارای علائم کرونا کورتون تجویز نشود/ زنگ خطر افزایش آنفلوانزا

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد؛ گاهی به اشتباه برای بیماران مبتلا به آنفلوانزا هم کورتون تجویز می‌شود به همین منظور به هیچ وجه بیماران سرپایی کرونا از کورتون استفاده نکنند.

دکتر قاسم جان بابایی در حاشیه چهل و ششمین جلسه کمیته علمی واکسن در بیمارستان رجایی افزود:

باید مراقب باشیم مخصوصا در بیماران سرپایی که بتوانیم بیماری آنفلوانزا و کووید 19 را تفکیک کنیم و مردم در موارد کووید ۱۹ سرپایی به هیچ وجه از کورتون استفاده نکنند چرا که اگر آنفلوانزا باشد شدت بیماری را افزایش می دهد.

سویه‌های مو و لامبدا در دنیا دیگر نگران کننده نیستند و همچنان سویه دلتا در کشور ما هم بعنوان سویه اصلی فعال است. روند رو به کاهش مبتلایان و کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا را داریم اما در بعضی استان گاهی روند افزایشی می شود که ارتباط مستقیم با رعایت دستورالعمل ها توسط هموطنان  دارد.

وی گفت: آزمایش های تشخیصی چه آزمایش سریع یا روش های مولکولی هیچ کدام قطعی نیستند و علایم بالینی بسیار مهم است مخصوصا اگر دانش آموزان علامت دارند باید به این علایم توجه کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد:ما مواردی از سویه های آنفلوآنزا را در کشور شناسایی کرده ایم و افتراق آن از کووید19 سخت است و نیاز به آزمایش دارد.

دکتر جان بابایی همچنین افزود: بازگشایی مدارس فرصتی برای آموزش خانواده هاست و باید از فضای بازگشایی مدارس استفاده مطلوب کنیم./ صداوسیما 

بین تزریق واکسن کرونا و آنفلوانزا یک هفته فاصله بیاندزید

خطر طغیان آنفلوانزا در صورت برداشتن محدودیت‌های کرونایی

از ترس ضعیف شدن سیستم ایمنی کورتون درمانی را قطع نکنید

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

 

 

کپی