اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰

بازگشت رنگ نارنجی به ۲ شهرستان گیلان/ حساسیت مردم نسبت به کرونا کاهش یافته

بازگشت رنگ نارنجی به ۲ شهرستان گیلان/ حساسیت مردم نسبت به کرونا کاهش یافته

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، از نارنجی شدن شهرستان های رودسر و رودبار خبر داد و گفت: در شبانه روز گذشته ۵۰ بیمار کرونایی جدید را بستری کردیم.

دکتر فردین مهرابیان با اشاره به آخرین رنگ بندی کرونایی در استان گیلان، اظهار کرد: دو شهرستان رودسر و رودبار از وضعیت زرد به وضعیت نارنجی درآمدند.

وی با بیان اینکه تا هفته آخر مهرماه شهرستان های گیلان زرد و آبی بودند، عنوان کرد: هفته گذشته دو شهرستان آبی نیز وضعیت زرد پیدا کردند که نشان دهنده روند صعودی بستری هاست.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به نقش مهم کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم در افزایش ابتلا، افزود: طی هفته گذشته شاهد افزایش ترددها به ویژه از سایر استان ها به گیلان بودیم که نشان دهنده کاهش حساسیت مردم و افزایش عادی انگاری آنان نسبت به بیماری کروناست.

مهرابیان، از بستری شدن ۵۰ بیمار جدید گرونایی در گیلان طی شبانه روز گذشته خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر ۳۴۹ بیمار بستری داریم که ۷۰ نفر آنان در بخش های مراقبت های ویژه و آی.سی.یو و ۷۵ نفر بدحال هستند.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون با دقت و سرعت در حال انجام است، متذکر شد: بیش از ۹۰ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان نوبت اول و بیش از ۵۰ درصد آنان دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کردند.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه برنامه ریزی های لازم جهت تزریق دوز سوم به گروه های واجد شرایط که حداقل شش ماه از تزریق دوز دوم آنان گذشته باشد، صورت گرفته است، گفت: هیچگونه نگرانی جهت تزریق دوز یادآور وجود ندارد./ایسنا 

کپی