اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

با تور وان و جاذبه های تفریحی و گردشگری این شهر آشنا شوید!

با تور وان و جاذبه های تفریحی و گردشگری این شهر آشنا شوید!

تور وان در بین مردم ایران و دیگر کشور های دنیا طرفداران بسیاری دارد و بسیاری از مردم ایران در سفر به این کشور اروپایی، از این شهر زیبا نیز دیدن می کنند. شهر وان در کشور ترکیه، با توجه به این که در نزدیک ترین فاصله نسبت به کشور ایران قرار دارد، همواره مورد توجه ایرانیان قرار داشته است.

یکی از زیبا ترین کشور های دنیا که در همسایگی کشور ایران نیز واقع شده است، کشور ترکیه می باشد. این کشور اروپایی، با توجه به آب و هوای بسیار مناسب و مطبوعی که دارد، همواره به عنوان یکی از کشور های توریستی در سطح دنیا شناخته شده است. مردم ایران نیز هر ساله به شهر های مختلف این کشور سفر می کنند و از شهر های مختلف این کشور و مکان های دیدنی و گردشگری آن بازدید می کنند. شهر وان یکی از زیبا ترین شهر های کشور ترکیه می باشد. لذا تور وان در بین مردم ایران و دیگر کشور های دنیا طرفداران بسیاری دارد و بسیاری از مردم ایران در سفر به این کشور اروپایی، از این شهر زیبا نیز دیدن می کنند. شهر وان در کشور ترکیه، با توجه به این که در نزدیک ترین فاصله نسبت به کشور ایران قرار دارد، همواره مورد توجه ایرانیان قرار داشته است و سفر به این شهر در قالب تور وان، یکی از برنامه های مردم ایران در طول سال می باشد. همچنین با توجه به نزدیکی این شهر به شهر های شمال غربی کشور ایران، از جمله تبریز، ارومیه و خوی، از این شهرستان ها می توان به کمک تاکسی های ون، به این شهر سفر کرده و از جاذبه های توریستی و گردشگری این شهر زیبا دیدن نمود. لذا تور زمینی وان در بین مردم ایران بسیار رایج می باشد. در صورتی که توریست ها از مناطق دیگر کشور قصد سفر به این شهر توریستی کشور ترکیه را داشته باشند، معمولا در قالب تور وان با اتوبوس به این شهر مسافرت می کنند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با تور وان آشنا کرده و درباره ی آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. همچنین سعی می کنیم تا در ارتباط با جاذبه های توریستی و گردشگری وان نیز صحبت هایی داشته باشیم. با ما همراه باشید.

 

تور وان با اتوبوس

شرکت ها و موسسه های توریستی و گردشگری بسیاری در سطح کشور وجود دارند که در زمینه ی اجرای انواع تور های زمینی و هوایی به کشور ها و شهر های مختلف دنیا فعالیت می کنند. یکی از بهترین کشور ها در سطح دنیا که هر ساله تعداد زیادی از ایرانیان به این کشور اروپایی مسافرت می کنند، کشور ترکیه می باشد. شهر های مختلف این کشور دارای جاذبه های توریستی و گردشگری بسیاری می باشند. شهر وان، یکی از زیبا ترین و تاریخی ترین شهر های کشور ترکیه می باشد که به عنوان نزدیک ترین شهر ترکیه نسبت به کشور ایران شناخته می شود و برای سفر به این کشور معمولا و در بیشتر موارد از اتوبوس استفاده می شود. بسیاری از شرکت های مسافرتی برای سفر به این شهر ترکیه در قالب تور وان، از اتوبوس برای نقل و انتقال مسافران استفاده می کنند. فاصله ی این شهر تا مرز های کشور ایران و ترکیه، در حدود 100 کیلومتر می باشد که مسافت بسیار کمی می باشد و به راحتی و در کم ترین زمان می توان به این شهر توریستی سفر کرده و از مکان های توریستی و گردشگری این شهر دیدن نمود. این شهر در کنار بزرگ ترین دریاچه ی کشور ترکیه واقع شده است که این موضوع بر جذابیت های توریستی این شهر تاریخی افزوده است. در ادامه ی این مقاله در ارتباط با جاذبه های توریستی و گردشگری این شهر صحبت خواهیم کرد.

 

دریاچه وان---

 

جاذبه های توریستی و گردشگری شهر وان

همانطوری که در پاراگراف های قبلی خدمت شما عزیزان عرض شد، شهر وان، یکی از قدیمی ترین و زیبا ترین شهر های کشور ترکیه می باشد که قدمتی در حدود 3400 سال دارد. از جمله جاذبه های توریستی این شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-   دریاچه وان

یکی از بهترین و زیبا ترین جاذبه های گردشگری شهر وان، دریاچه وان می باشد که در مجاورت این شهر تاریخی واقع شده است و به عنوان یک مکان زیبای توریستی در شهر وان شناخته می شود و در طی تور وان، مورد بازدید قرار می گیرد. این دریاچه، به عنوان بزرگ ترین دریاچه کشور ترکیه شناخته می شود و از زیبایی منحصر بفردی برخوردار است.

2-   آبشار مرادیه

یکی دیگر از بهترین و زیبا ترین مناطق تفریحی و توریستی شهر وان که در فاصله ی 88 کیلومتری شهر وان واقع شده است، آبشار مرادیه می باشد. این آبشار بسیار زیبا، همواره مورد توجه توریست ها و مسافران به این شهر توریستی در کشور ترکیه قرار داشته است و از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است.

3-   خانه گربه های وان

یکی دیگر از جاذبه های توریستی شهر وان، خانه ی گربه های شهر وان می باشد. شهر وان که به شهر گربه ها نیز معروف است، گربه های بسیار خاص و شگفت انگیزی دارد که رنگ دو چشم آن ها با یکدیگر تفاوت دارد. این موضوع باعث شده است تا محلی برای نگهداری این گربه های بسیار نادر و زیبا تعبیه شود و این گربه های سفید و پشمالو در آن مکان نگهداری شوند تا بازدید کنندگان از این شهر تاریخی بتوانند به راحتی از این گربه های زیبا دیدن کنند.

4-   قلعه وان

از جمله ی دیگر جاذبه های توریستی و گردشگری شهر وان در کشور ترکیه، قلعه ی وان می باشد. این قلعه که تاریخ ساخت آن به قرن های 7 و 8 میلادی بر می گردد، یکی از زیبا ترین جاذبه های این شهر می باشد که در قسمت شرقی دریاچه ی وان قرار گرفته است و در بالای کوه های واقع در مجاورت دریاچه ی وان ساخته شده است. ستون های بسیار بزرگ و بلندی که در ساخت این قلعه به کار گرفته شده اند، کماکان سر جای خود محکم و استوار ایستاده اند و جلوه ی خاصی به این منطقه از شهر وان داده اند که در طی تور وان مورد بازدید قرار می گیرند.

 

---

کلام آخر

در این مقاله سعی شد تا شما را با تور وان آشنا کرده و درباره ی تور زمینی وان و تور وان با اتوبوس نیز با شما عزیزان صحبت هایی داشته باشیم. درباره ی چند مورد از جاذبه های توریستی این شهر نیز صحبت کردیم. یکی از بهترین سایت ها در زمینه ی تور های مسافرتی از جمله تور وان، سایت  taisizfly.com می باشد که شما می توانید با قیمت مناسب از تور های این سایت استفاده نمایید.

کپی