اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
هدیه معنوی رییس بنیاد مستضعفان برای ملی‌پوشان کشتی؛

دبیر: ملی‌پوشان می‌توانند نسل استثنایی کشتی ایران باشند

دبیر: ملی‌پوشان می‌توانند نسل استثنایی کشتی ایران باشند

رییس فدراسیون کشتی در دیدار با رییس بنیاد مستضعفان گفت: کشتی‌گیران ما بی‌نظیر هستند و می‌توانند نسلی استثنایی برای این ورزش باشند.

پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی امروز (دوشنبه) با حضور در محل فدراسیون کشتی با مدال‌آوران رقابت‌های جهانی نروژ دیدار و گفت و گو کرد.

پیش از این دیدار فتاح به همراه علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی بازدیدی را از محل کمپ تیم‌های ملی کشتی شهید حاج «قاسم سلیمانی» و خانه‌های کشتی شهید «ابراهیم هادی» و شهید «مصطفی صدرزاده» بعمل آورد.

در ادامه جلسه فتاح با مدال‌آوران کشتی برگزار شد که «علیرضا دبیر» در ابتدای این جلسه گفت: مهندس فتاح از رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس هستند. او در هر جایی که لازم بود به ما لطف داشتند و کمک کردند و خودشان نیز کشتی را دوست دارند و نتایج آن را پیگیری می‌کنند.

وی یادآور شد: قبل از این که به فدراسیون کشتی بیایم از او مشورت گرفتم و با توجه به شناخت کاملی که دارد نکاتی را به بنده گوشزد کرد.

رییس فدراسیون کشتی همچنین گفت: نتایج مسابقات جهانی نروژ با کسب ۱۳ مدال عالی بود و قبل از آن، این تعداد مدال نگرفته بودیم و یکی از نکات هم این بود که حسن یزدانی به مدت ۷ سال پیاپی مدال‌آوری کرده است.

وی در مورد کشتی فرنگی گفت: پس از افتخارآفرینی در المپیک لندن با کسب ۳ مدال طلا، محمد بنا بار دیگر در رقابت‌های نروژ با کسب ۴ مدال طلا درخشید و این در حالی بود که او تیم یازدهم جهان را تحویل گرفته بودند و به نظرم این دومین نسل استثنایی کشتی فرنگی است.

دبیر در مورد کشتی آزاد گفت: در کشتی آزاد نیز ۲ نسل استثنایی در دهه ۱۹۶۰ میلادی با حضور قهرمانان بزرگی همچون جهان پهلوان غلامرضا تختی، امامعلی حبیبی، عبدالله موحد و ... داشتیم و در دهه ۷۰ شمسی نیز کشتی‌گیران کشورمان بسیار خوب بودند. اما من به این کشتی‌گیران اعتقاد دارم و این نفرات باید نسل سوم استثنایی تیم ملی کشتی آزاد باشند که از ۲ نسل قبلی نیز بهتر کار کنند. اعتقاد دارم که هر یک از قهرمانان باید برای خود یک سردار باشند و در جامعه مطرح شوند و در آینده نیز به مدارج بالا همچون وزارت و نمایندگی برسند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کشتی‌گیران مازندرانی و تمامی کشتی‌گیران حاضر در اردو نفراتی بی‌نظیر چه از بُعد اخلاقی و از چه بُعد قهرمانی هستند.

«پرویز فتاح» رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی نیز گفت: روز گذشته میلاد رسول اکرم (ص) و امام صادق (ع) بود و این دو میلاد را تبریک می‌گویم. اگر پیرو واقعی ایشان باشیم و اخلاقمان نیکو و مانند ایشان ساده زیست و مردمی باشیم در آن دنیا نیز با ایشان محشور می‌شویم و این اخلاق خوب و پهلوانی در کشتی‌‍گیران نیز وجود دارد که نمونه آن مرحوم جهان پهلوان تختی بود که به جوانمردی و پهلوانی مشهور بود و همین مورد هم بود که در قلب مردم جای گرفت و این موارد است که در تاریخ می‌ماند.

وی خطاب به ملی‌پوشان کشتی آزاد و فرنگی گفت: کشتی‌های شما را دنبال می‌کردم و از این موضوع که وقتی حریفتان شکست می‌خورد به آن دلداری می‌دادید یا دستش را می‌گرفتید و از تشک بلند می‌کردید بسیار خوشحال شدم، این منش پهلوانی را از دست ندهید که انسان را به مقامات بالا می‌رساند.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی اظهار داشت: شکست و پیروزی می‌آید و می‌رود، آنچه می‌ماند اخلاق و بزرگواری است و اگر شما می‌خواهید جاودانه شوید به اخلاقیات پایبند باشید. غرور پیروزی انسان را زمین می‌زند و نباید مغرور شوید و اگر انسان طغیان کند و خودش را بزرگ ببیند رحم و مروت و مردانگی از بین می‌رود. هر قدر به مکتب و دین خود نگاه می‌کنیم اخلاقیات را می‌بینیم و آن چیزی که مولای ما علی (ع) را در تاریخ جاودانه کرد دستگیری از نیازمندان و رسیدگی به یتیمان و اخلاق بود و ما باید به این نکات توجه داشته باشیم.

وی تصریح کرد: وقتی پیروز می‌شوید مردم شاد می‌شوند و پیروزی‌های شما هیجان زیادی دارد و شادی و خوشحالی درونی و قلبی را به مردم می‌دهد که در این شرایط سخت کرونا و تنگناهای اقتصادی واقعا به آن نیاز دارند. این خوشحالی ملی یک دارو برای مردم است و خدا به شما خیر بدهد که کار بزرگی کردید و دل میلیون‌ها نفر را شاد کردید.

فتاح در پایان خطاب به مدال‌آوران جهانی نروژ گفت: یک هدیه برای شما در نظر گرفتم و آن سفر به کربلا همراه با پدر و مادرتان است، امیدوارم که در آنجا با امام حسین (ع) بیعت کنید و از حضرت ابالفضل (ع) پهلوان پهلوانان عالم نیز دست مدد و یاری بگیرید تا در ادامه راه نیز همچنان موفق باشید./ ایرنا

 

کپی