اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

صالحی‌امیری: آی.او.سی چتر حمایتی خود را از ورزش ایران افزایش دهد

صالحی‌امیری: آی.او.سی چتر حمایتی خود را از ورزش ایران افزایش دهد

رییس کمیته ملی المپیک گفت: از کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) انتظار می‌رود تا با توجه به برخی محدویت‌ها و تحریم‌هایی که وجود دارد بتواند مانع تاثیر آن در ورزش شود و چتر حمایتی خود را از ورزش ایران افزایش دهد.

سیدرضا صالحی امیری امروز (دوشنبه) دومین روز از بیست و پنجمین اجلاس انوک (انجمن کمیته‌های المپیک) در یونان با الویر نیامکی مسئول کمیته همبستگی و سولیداریتی کمیته بین‌المللی المپیک دیدار و گفت و گو کرد.

وی در این دیدار گزارشی از فعالیت‌های سولیداریتی کمیته ملی المپیک ایران در خصوص برگزاری دوره‌های مختلف مدیریت ورزشی، تربیت مربی، ارزش‌های المپیک ارایه کرد و اظهار داشت: سولیداریتی یکی از فعال‌ترین کمیته‌های ما بوده و طرح‌های مختلفی در راستای برنامه‌های IOC انجام شد و طرح‌هایی هم در دست اجرا دارد اما توان ورزش ایران بسیار بیشتر است.

رییس کمیته ملی المپیک ادامه داد:  انتظار داریم ضمن از بین بردن برخی محدویت‌های موجود، سطح حمایتی خود را از ورزش ایران افزایش دهید تا بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم. همچنین انتظار داریم کمیته بین‌المللی المپیک با توجه به برخی محدویت‌ها و تحریم‌هایی که وجود دارد، بتواند مانع تاثیر آن در ورزش ایران شود و چتر حمایتی خود را از ورزش ایران  افزایش دهد.

مسئول سولیداریتی کمیته بین‌المللی المپیک هم گفت: کمیته ملی المپیک ایران در بخش سولیداریتی بسیار فعال بوده است و حمایت‌های خود را از برنامه‌های کمیته‌ ملی‌ المپیک ایران افزایش خواهیم داد. 

صالحی امیری سپس با رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام دیدار و گفت و کرد.

وی گفت: ورزش پرورش اندام باید پاک و از هرگونه آلودگی (دوپینگ) دور باشد و برای رسیدن به این منظور باید برنامه مدونی برای فرآیند ورزش پاک در فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام طراحی کنید چرا که اگر این مهم انجام نشود فدراسیون بدنسازی چه در سطح کشورها و چه در سطح جهانی لطمه خواهد دید.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان ادامه داد: با توجه به رویدادهایی که در داخل کشور برگزار می‌کنیم و همچنین اعزام ورزشکاران‌ به مسابقات برون مرزی توقع داریم تا از فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران حمایت بیشتری داشته باشید.

رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام هم با ابراز رضایت از سفر به ایران اظهار کرد: پرورش اندام ایران جایگاه بسیار خوبی دارد و یکی از قطب‌های اصلی است و ورزشکاران ایرانی نیز انگیزه بسیار بالایی دارند و به ایران حساسیت خاصی داریم و حمایت می‌کنیم.

‌رافائل سانتونخا افزود: در سفر به ایران توافق کردیم تا برای برگزاری دوره‌های آموزشی در منطقه، آکادمی در ایران تاسیس شود و در اجلاس بعدی فدراسیون جهانی این موضوع را تصویب می‌کنیم تا ایران یک مرکز آموزشی در منطقه شود.

رییس فدراسیون جهانی: از تکواندوی ایران حمایت می‌کنیم

صالحی امیری در سومین دیدار امروز خود با رییس فدراسیون جهانی تکواندو هم حمایت بیشتر فدراسیون جهانی از نظر مالی و بخصوص تجهیزاتی از تکواندو ایران را خواستار شد.

رییس فدراسیون جهانی تکواندو هم گفت: در خصوص حمایت از فدراسیون تکواندو ایران اجازه دهید با توجه به تغییرات اعمال شده بر روی هوگوهای تکواندو و سنسورهای آن از ابتدای سال میلادی جدید ۲۰۲۲ این امر صورت پذیرد تا مدت زمان بیشتری بتوانید از آن استفاده کنید.

«چو» افزود: رقابت‌های تکواندو المپیک توکیو در سطح بسیار بالایی برگزار شد بطوریکه برخی کشورها مثل روسیه، ایتالیا و حتی کرواسی و صربستان طلا گرفتند اما کره‌جنوبی و ایران که از قدرت‌های جهانی این رشته ورزشی محسوب می‌شوند موفق به کسب مدال طلا نشدند و این امر در ورزش طبیعی است. به هر حال حمایت از تکواندو ایران در برنامه های ما خواهد بود.

وی گفت: حمایت شما از فدراسیون‌های داخلی ما را دلگرم می‌کند و مطمئن باشید تجهیزات جدید را با قیمت مناسبی در اختیار فدراسیون تکواندو شما قرار خواهیم داد و نگرانی از بابت حمایت ما از تکواندو ایران نداشته باشید هر چند تکواندو ایران اکنون هم یکی از قدرت‌های جهانی است.

در این اجلاس از ایران سیدرضا صالحی‌امیری رییس کمیته المپیک، محمد علیپور عضو هیات اجرایی، پیمان فخری رییس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی و فرید فتاحیان مدیر بین‌المللی کمیته حضور دارند و این اجلاس با حضور نمایندگانی از ۱۴۸ کشور در شهر کرت یونان با حضور توماس باخ رییس کمیته بین‌المللی المپیک برگزار شد./ ایرنا

 

کپی