اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

دیدار رئیس شورای انتقالی و نخست وزیر سودان ساعتی پیش از کودتا

دیدار رئیس شورای انتقالی و نخست وزیر سودان ساعتی پیش از کودتا

گزارش های رسانه ای حاکی از آن است که کمی پیش از بازداشت رهبران مدنی و وزیران در سودان، رئیس شورای حاکمیت انتقالی و نخست وزیر این کشور تا ساعات پایانی روز باهم جلسه داشتند.

به نقل از شبکه العربیه، در دیدار میان عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیت انتقالی سودان و عبدالله حمدوک، نخست وزیر این کشور پیشنهادات جفری فلتمن، نماینده آمریکا در شاخ آفریقا بررسی شد و حمدوک از البرهان خواست برای پاسخ به این پیشنهادات تا روز سی ام ماه میلادی جاری مهلت دهد.

العربیه اعلام کرد، این پیشنهاداتی که فلتمن داده بر لزوم اصلاح همزمان کابینه و شورای حاکمیت به عنوان یک راه حل میانه تاکید دارد. فلتمن همچنین خواستار تشکیل کمیسیون ها و پارلمان حداکثر تا ۱۵ نوامبر شده است.

نماینده آمریکا در شاخ آفریقا به البرهان گفته که تحویل ریاست شورای حاکمیت به گروه های مدنی در ماه ژوئیه اهمیت دارد چرا که وجود بحران در سودان ناشی از عدم تکمیل اختیارات انتقالی است.

در میان حوادث سودان اما نقش و سرنوشت حمدوک نامعلوم است.

در حالی که اخباری از حبس خانگی او وجود دارد، منابعی این خبر را تکذیب کرده و گفتند، هدف تنها تامین امنیت محل اقامت حمدوک است تا از او حفاظت شود و او همچنان نخست وزیر باقی می ماند.

خارطوم از صبح امروز دوشنبه صحنه تحرکات نظامی و بازداشت رهبران مدنی و وزیران دولت است./ ایسنا

کپی