اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

منابع:‌ صحبت درباره استعفای دولت میقاتی گزافه‌گویی است

منابع:‌ صحبت درباره استعفای دولت میقاتی گزافه‌گویی است

منابع دولتی لبنانی اعلام کردند که صحبت درباره استعفای دولت نجیب میقاتی بیهوده گویی است و هدف آن ایجاد تنش است.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، منابع دولتی لبنان اعلام کردند: نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان به فعالیت‌هایش ادامه می‌دهد و همه صحبت‌هایی که درباره استعفای وی گفته می‌شود بیهوده‌گویی است و هدف از آن ایجاد تنش و گمراه سازی مردم درباره تلاش‌های دولت و نخست وزیر است.

این منابع اعلام کردند: دولت به نشست‌های خود برای بررسی مسائل اقتصادی و سیاسی ادامه می‌دهد و منتظر است تا تماس‌ها به ازسرگیری مجدد جلسات کابینه منجر شود.

اخباری در شبکه‌های اجتماعی درباره عدم توانایی دولت برای برگزاری نشست‌هایش در زمان کنونی به دلیل حوادث اخیر منتشر شده بود.

یکی از کاربران در توییتر اعلام کرده بود: میقاتی جرأت ندارد اعضای دولت را به نشست دعوت کند چراکه نگران است دعوت را قبول نکنند. او ناتوان است و مجبور است استعفا بدهد.

از سوی دیگر عبدالله بوحبیب، وزیر خارجه لبنان در مصاحبه با شبکه الجدید لبنان اعلام کرد که احتمالا مذاکرات میان دولت لبنان و صندوق بین المللی پول نوامبر آغاز شود.

بوحبیب گفت: صندوق بین المللی پول به دولت اعلام نکرده که به بیروت قبل از انتخابات کمک‌هایی ارائه می‌کند. فشارهای بین المللی زیادی برای برگزاری انتخابات پارلمانی در موعد خود وجود دارد. ما برگزاری انتخابات در مه را تأیید می‌کنیم. پارلمان ۲۱ مه به پایان می‌رسد برای همین انتخابات قبل از این تاریخ برگزار خواهد شد.

وی همچنین نسبت به فرصت رسیدن به توافقی درباره نزاع با رژیم صهیونیستی درباره مرزهای دریایی ابراز امیدواری کرد.

بوحبیب درباره روابط لبنان و عربستان سعودی نیز گفت: در زمان کنونی ما روابط مستحکمی با عربستان نداریم. ما مایل به نزدیک شدن به عربستان هستیم اما عربستان این را نمی‌خواهد. آماده‌ام هر زمان که باشد به عربستان سفر کنم اما درحال حاضر برای بهبود روابط کاری از دستم برنمی‌آید.

او همچنین گفت اگر ضرورت ایجاب کند به سوریه نیز سفر خواهد کرد و شخصا مشکلی با آن ندارد./ ایسنا

کپی