اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

چرا رنگ قرمز کرونا "پاوه" را رها نمی‌کند؟

چرا رنگ قرمز کرونا "پاوه" را رها نمی‌کند؟

فرماندار پاوه حضور گردشگران، شرکت در مراسم ختم و حضور بیماران کرونایی از نقاط دیگر در بیمارستان‌های پاوه را عامل قرمز ماندن این شهر با وجود پایان پیک پنجم دانست.

جلیل بالایی با اشاره به اینکه با وجود پایان پیک پنجم کرونا هنوز پاوه از وضعیت قرمز خارج نشده، گفت: این موضوع چند دلیل اصلی دارد که حضور گردشگران از مهمترین آنها است.

وی ادامه داد: متاسفانه با کمرنگ شدن محدودیت‌های تردد درون استانی، در روزهای پایانی هر هفته، پاوه و خصوصا روستاهای این شهرستان مملو از حضور گردشگران است.

فرماندار پاوه شرکت در مراسم ختم را عامل دیگری برای گسترش کرونا در پاوه دانست و عنوان کرد: متاسفانه طی چند وقت اخیر چند نفر از افراد موثر فرهنگی و شناخته شده در پاوه فوت کردند و مشارکت چند هزار نفری در مراسم ختم این افراد به شیوع بیماری دامن زد.

بالایی با اشاره به اینکه آمار بستری بالا در پاوه باعث قرمز ماندن این شهرستان شده، اضافه کرد: حس مسئولیت‌پذیری بالایی که در بیمارستان‌های پاوه وجود دارد باعث شده تا زمانی که فرد بهبودی کامل پیدا نکرده از بیمارستان مرخص نشود، در حالیکه در نقاط دیگر اینگونه نیست و مبتلایان بعد از بهبودی نسبی مرخص می‌شوند.

وی تاکید کرد: به علاوه گاهی بیمارانی از روانسر و یا مریوان و سروآباد نیز در بیمارستان پاوه بستری می‌شوند.

فرماندار پاوه گفت: عامل دیگری که باعث قرمز ماندن پاوه شده این است که شیوع پیک پنجم از شرق ایران شروع شد و غرب کرمانشاه از جمله پاوه از آخرین نقاطی بودند که درگیر شدند و طبیعی است که اکنون با تاخیر از پیک خارج شویم.

به گفته بالایی هم اکنون 52 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان پاوه بستری هستند.

وی در ادامه به آمار واکسیناسیون در شهرستان پاوه هم اشاره و خاطرنشان کرد: 73 درصد جمعیت هدف این شهرستان دوز اول و 48 درصد دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی از افراد خواست هرچه زودتر نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام کنند و یادآور شد: عدم شرکت در مراسم شادی و عزا خواسته اصلی ما از مردم پاوه است.

/ایسنا 

کپی