اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

کلمات کلیدی

پیام نخست وزیر سودان به مردم: برای دفاع از انقلاب به خیابان‌ها بیایید/آمریکا هشدار داد

پیام نخست وزیر سودان به مردم: برای دفاع از انقلاب به خیابان‌ها بیایید/آمریکا هشدار داد

وزارت اطلاع رسانی سودان اعلام کرد، نخست وزیر این کشور از مقر اقامت اجباری خود از سودانی‌ها خواسته به راهکار مسالمت‌آمیز پایبند باشند و برای دفاع از انقلابشان به خیابان‌ها بیایند.

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت اطلاع رسانی سودان در توییتر اعلام کرد: نیروهای نظامی مشترک که عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان را در داخل منزلش بازداشت کرده‌اند بر او فشار می‌آورند تا بیانیه‌ای را در تأیید کودتا صادر کند.

این وزارت خانه اعلام کرد: حمدوک در پیامی از مقر اقامت اجباری خود از سودانی‌ها خواسته به راهکار مسالمت‌آمیز پایبند باشند و برای دفاع از انقلابشان خیابان‌ها را پر کنند.

از سوی دیگر جفری فلتمن، فرستاده ویژه آمریکا به سودان از گزارشات درباره کودتای نظامی سودان ابراز نگرانی کرد.

فلتمن هشدار داد که سلطه نظامی با بیانیه قانون اساسی سودان مغایرت دارد و کمک آمریکا به این کشور را در معرض خطر قرار می‌دهد.

خارطوم صبح امروز(دوشنبه) شاهد تحرکات نظامی و بازداشت رهبران غیرنظامی و وزرایی در دولت بود و خبرها حاکی از کودتای نظامی است. منابع سودانی همچنین اعلام کرده‌اند که حمدوک تحت اقامت اجباری قرار گرفته است. برخی منابع نیز این خبر را تکذیب می‌کنند و می‌گویند هدف از این اقدام حفظ امنیت مقر اقامت وی برای حمایت از اوست./ ایسنا

کپی