اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

کرونا جان پنج تَن دیگر را درقم گرفت

کرونا جان پنج تَن دیگر را درقم گرفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در این استان گفت: در شبانه روز گذشته پنج تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت شده بود، جان خود را از دست دادند.

محمدرضا قدیر در گفت‌وگویی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به دوم آبان‌ماه ۵۳ تَن مشکوک و یا با علائم قطعی ابتلا به کرونا توسط اورژانس مراکز درمانی قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی بستری شدن ۴۸ تَن از این افراد را مورد توجه قرار داد و گفت: ۴۹ تَن که طی روزهای گذشته بستری شده بودند، نیز به تشخیص پزشکان معالج برای انجام درمان در منزل از بیمارستان مرخص شدند.

وی مجموع بیمارانی که هم اکنون در بیمارستان‌های قم بستری هستند را ۲۳۵ تَن ذکر کرد و گفت: ۶۳ تَن به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

قدیر گفت: از ۷۰۸ آزمایش کرونای انجام شده نتیجه ۱۲۷ مورد مثبت شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون کرونا در قم یک میلیون و ۲۴ هزار و ۵۹۵ دُز واکسن به جامعه هدف تزریق شده‌است.

در آخرین رنگ بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استان قم از نخستین روز از آبان‌ماه در فهرست مناطق زرد کرونایی کشور قرار گرفته است./ روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم

کپی