اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی خبر داد

بازگشایی کفشداری‌های حرم رضوی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی

بازگشایی کفشداری‌های حرم رضوی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی

کفشداری‌های حرم مطهر رضوی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و ۵۰ درصد ظرفیت بازگشایی شد و این خدمت‌رسانی به زائران به مرور توسعه خواهد یافت.

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به نیاز زائران و مجاوران و به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای ممانعت از ورود کفش‌ به داخل رواق‌ها، تعدادی از کفشداری‌های منتهی به رواق‌های حرم مطهر رضوی مجددا آغاز به کار کردند.

محمد توکلی افزود: در حال حاضر ۱۰ کفشداری با ۵۰ درصد ظرفیت به زائران و مجاوران ارائه خدمت می‌کنند که ۲ کفشداری ۱۷ و ۱۹، ویژه بانوان تعیین شده است.

توزیع ماسک و استفاده از مواد ضدعفونی کننده در کفشداری‌ها

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی بیان کرد: در کفشداری‌های حرم مطهر، علاوه بر توزیع پلاستیک حمل کفش، مواد ضدعفونی دست و ماسک نیز در اختیار زائران قرار می‌گیرد تا دستورالعمل‌های بهداشتی در حداکثر میزان ممکن رعایت شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی، توکلی تصریح کرد: در هر پاس خدمتی کفشداری‌ها، بیش از ۴۰ خادم و خادمیار به زائران خدمت خواهند کرد. برای توسعه و گسترش خدمات کفشداری، در روزهای آتی علاوه بر بازگشایی کفشداری‌های رواق دارالحجه، قفسه‌های نگهداری کفش به صورت «خود خدمت» نیز در برخی صحن‌های حرم مطهر رضوی ایجاد خواهد شد./ ایسنا

کپی