اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

زمان اجرای رتبه بندی معلمان اعلام شد؟

زمان اجرای رتبه بندی معلمان اعلام شد؟

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: در مورد زمان اعمال طرح رتبه بندی تلاش داریم که این موضوع به زودی محقق شود و با هماهنگی صحیح تا پایان سال اجرایی شود.

رضا حاجی پور سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به لایحه رتبه بندی معلمان گفت: لایحه رتبه بندی پس از انجام پیشنهادات از سوی نمایندگان به کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس جهت انجام برخی از اصلاحات جزیی بازگشت که این اصلاحات در همان روز انجام و اعمال شد و مجددا لایحه رتبه بندی برای طرح در صحن بارگذاری شد.

وی ادامه داد: در این طرح ضمن اینکه بحث اصلی ارتقا جایگاه معلمان و انتفاع ویژه آنان در نظر گرفته شده است موضوع قابل توجه و از نکات مثبت این طرح این است که همه معلمینی که استخدام شده آموزش و پرورش هستند و حکم دارند در این طرح دیده شده اند و جایگاه ویژه تری پیدا کرده اند .

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار رضایت ازبهبود شرایط معلمان با اجرایی شدن این طرح، گفت:به طور کلی با تصویب این طرح اتفاقات خوب و مثبتی در راستای بهبود جایگاه و معیشت فرهنگیان محقق خواهد شد.

حاجی پور گفت: بر اساس تصمیم صحن علنی مجلس مقرر شد عناوین مورد استفاده در لایحه از «معلم پایه، معلم ارشد، معلم خبره، معلم سرآمد و استادمعلم» به «آموزشیار معلم، مربی معلم، استادیار معلم، دانشیار معلم و استاد معلم» تغییر کند. لازم به ذکر است این تغییرات در کل لایحه اعمال شد.

حاجی پور، در پاسخ به این سوال که آیا بودجه اجرای این طرح نیز در نظر گرفته شده است، گفت: در حال حاضر از معلمان خواهشمندیم که اجازه دهند این جایگاه تثبیت شود، چرا که زمانی که این اتفاق بیفتد دولت نیز موظف به تامین بودجه آن می باشد.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در پایان یادآور شد: در مورد زمان اعمال طرح رتبه بندی تلاش داریم که این موضوع به زودی محقق شود و با هماهنگی صحیح تا پایان سال اجرایی شود.

/میزان 

اولویت لایحه رتبه‌بندی معلمان تصویب شد

کپی